Zdjęcie: Szpital w Knurowie

W obecnej sytuacji sanitarno-epidemicznej pomoc personelowi medycznemu jest bardzo potrzebna. Rozumiejąc to, Aleksandra Kasprzak i Kinga Haponik-Masarczyk – Absolwentki kierunku lekarsko-dentystycznego WNMZ w Zabrzu SUM w Katowicach – same zgłosiły się do Szpitala w Knurowie z chęcią wsparcia. Mimo, że placówka nie należy do szpitali jednoimiennych, w niej również pomoc jest mile widziana.

- Uznałyśmy, że jeśli nasza wiedza chociaż w niewielkim stopniu mogłaby się przydać, to dlaczego nie pomóc. Nie mamy doświadczenia w pracy w szpitalu, ale sytuacja jest wyjątkowa. Mamy świadomość, że każdy ma obawy przed pójściem do szpitala w obecnej sytuacji, ale staramy się o tym nie myśleć – stwierdziły w rozmowie z Radiem Eska młode lekarki dentystki.

Obecnie Absolwentki SUM są w trakcie stażu. Gabinety stomatologiczne są zamknięte, dlatego ten czas postanowiły wykorzystać, pomagając środowisku medycznemu. Młode lekarki dentystyki rozpoczęły wolontariat w Oddziale Chorób Wewnętrznych II Szpitala w Knurowie 17 kwietnia br. Między innymi podają leki pacjentom, mierzą ciśnienie, temperaturę.

Postawa młodych lekarek dentystek jest budująca. Cieszymy się i jesteśmy dumni, że Absolwentki SUM wykazały się bezinteresownością, odpowiedzialnością i empatią w tym bardzo trudnym czasie. Gratulujemy odwagi!

 

[Przesłano przez: Bożena Langner]
[Zdjęcie: Szpital w Knurowie]