Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
 Zdjęcie: Szpital w Knurowie

W obecnej sytuacji sanitarno-epidemicznej pomoc personelowi medycznemu jest bardzo potrzebna. Rozumiejąc to, Aleksandra Kasprzak i Kinga Haponik-Masarczyk – Absolwentki kierunku lekarsko-dentystycznego WNMZ w Zabrzu SUM w Katowicach – same zgłosiły się do Szpitala w Knurowie z chęcią wsparcia. Mimo, że placówka nie należy do szpitali jednoimiennych, w niej również pomoc jest mile widziana.

- Uznałyśmy, że jeśli nasza wiedza chociaż w niewielkim stopniu mogłaby się przydać, to dlaczego nie pomóc. Nie mamy doświadczenia w pracy w szpitalu, ale sytuacja jest wyjątkowa. Mamy świadomość, że każdy ma obawy przed pójściem do szpitala w obecnej sytuacji, ale staramy się o tym nie myśleć – stwierdziły w rozmowie z Radiem Eska młode lekarki dentystki.

Obecnie Absolwentki SUM są w trakcie stażu. Gabinety stomatologiczne są zamknięte, dlatego ten czas postanowiły wykorzystać, pomagając środowisku medycznemu. Młode lekarki dentystyki rozpoczęły wolontariat w Oddziale Chorób Wewnętrznych II Szpitala w Knurowie 17 kwietnia br. Między innymi podają leki pacjentom, mierzą ciśnienie, temperaturę.

Postawa młodych lekarek dentystek jest budująca. Cieszymy się i jesteśmy dumni, że Absolwentki SUM wykazały się bezinteresownością, odpowiedzialnością i empatią w tym bardzo trudnym czasie. Gratulujemy odwagi!

 

[Przesłano przez: Bożena Langner]
[Zdjęcie: Szpital w Knurowie]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.