Logo Polityki

Informujemy, że od 1 kwietnia do niedzieli 14 czerwca 2020 r. przyjmowane są zgłoszenia młodych naukowców do jubileuszowej 20. edycji Nagród Naukowych „Polityki”.

Fundacja Tygodnika „Polityka” od 2001 r. prowadzi program stypendialny skierowany do młodych naukowców pod nazwą Nagrody Naukowe. Poprzez akcję promowany jest wartościowy wzór kariery na przekór popkulturowym trendom, akcentujący intelekt i pracowitość. Poszukiwane są osoby, które w ciągu ostatniego roku, dwóch zrobiły ważny krok w życiu zawodowym: może to być praca doktorska, habilitacyjna, książka, ważny artykuł naukowy, zakończenie badań albo ich rozpoczęcie, zbudowanie zespołu, objęcie istotnej funkcji w instytucji naukowej.

O przyznanie stypendium ubiegać się mogą:
• pracownicy naukowo-dydaktyczni, naukowi oraz dydaktyczni posiadający tytuł zawodowy magistra lub stopień naukowy doktora lub doktora habilitowanego, zatrudnieni w polskich uczelniach publicznych lub niepublicznych, pracownicy PAN i innych jednostek naukowo-badawczych;
• doktoranci szkoły doktorskiej.

Warunkiem ubiegania się o stypendium jest wypełnienie zgodnie z Regulaminem, formularza zgłoszeniowego i odesłanie go drogą elektroniczną do dnia 14 czerwca 2020 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Regulamin, skład kapituły oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.polityka.pl/stypendia.
Zgłoszenia podlegają ocenie Kapituły, która bierze pod uwagę relację wieku i dorobku naukowego kandydata (nieznaczne przekroczenie granicy wiekowej nie jest dyskwalifikujące w pierwszym etapie konkursu). Lista 15 finalistów opublikowana zostanie 16 września 2020 r., natomiast laureaci zostaną ogłoszeni w październiku br.
Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w konkursie!


[Przesłano przez: Aleksandra Wilk]