Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
dr hab. n.med. Andrzej Bożek

Postanowieniem z dnia 28.02.2020 Prezydent RP Andrzej Duda nadał tytuł naukowy profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu dr hab. n.med. Andrzejowi Bożkowi.

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Bożek ukończył Wydział Lekarski w Zabrzu, Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach (obecnie Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach). W 2003 roku podjął pracę w Katedrze i Klinicznym Oddziale Chorób Wewnętrznych, Dermatologii i Alergologii w Zabrzu na stanowisku asystenta a następnie adiunkta. W 2019 roku został zatrudniony na stanowisku profesora SUM. Jest członkiem Rady Dyscypliny Nauk Medycznych. W latach 2015-2016 był członkiem Rady Naukowej w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. prof. dr hab. Eleonory Reicher w Warszawie.

W 1995 roku uzyskał pierwszy, a w 1998 roku drugi stopień specjalizacji z chorób wewnętrznych. W 2003 został specjalistą alergologiem, a w 2009 roku specjalistą geriatrą.
W 2013 uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk medycznych w dyscyplinie alergologia.

Jego badania koncentrują się wokół następujących tematów: choroby alergiczne w wieku podeszłym, skuteczność alergenowej immunoterapii swoistej u seniorów, wpływ zaburzeń poznawczych na kontrolę astmy, diagnostyka i leczenie lokalnego alergicznego nieżytu nosa, patomechanizm atopowego zapalenia skóry.

Dotychczasowy dorobek naukowy obejmuje 121 publikacji, co przekłada się na 115 pkt Impact Factor i 1851 pkt MNiSW, liczba cytowań wynosi 480, a indeks Hirsha 13. Był promotorem trzech rozpraw doktorskich oraz recenzentem w dwóch przewodach habilitacyjnych oraz pięciu przewodach doktorskich. Za działalność naukową uhonorowany został licznymi nagrodami, w tym JM Rektora SUM.

Serdecznie gratulujemy!


[Przesłano przez: Bożena Langner]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.