Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Prof. dr hab. n. biol. Adam Stebel

Postanowieniem z dnia 6.02.2020 r. Prezydent RP Andrzej Duda nadał tytuł naukowy profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu dr. hab. n. med. Adamowi Steblowi.

Prof. dr hab. n. biol. Adam Stebel urodził się 6 stycznia 1966 roku. W latach 1985–1990 studiował na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 1 X 1990 r. podjął pracę w Katedrze i Zakładzie Botaniki Farmaceutycznej i Zielarstwa Śląskiej Akademii Medycznej (obecnie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach), początkowo na stanowisku młodszego asystenta, od 1991 r. asystenta, a od 1995 r. – adiunkta. W 2008 r. uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk biologicznych na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2012 r. pełni funkcję kierownika Katedry i Zakładu Botaniki Farmaceutycznej i Zielarstwa SUM. W 2019 roku został zatrudniony na stanowisku profesora SUM.

Jego badania koncentrują się wokół następujących tematów: rozmieszczenie i ocena zasobów roślin leczniczych w Polsce, ochrona przyrody ze szczególnym uwzględnieniem roślin leczniczych, taksonomia roślin, fitoindykacja, etnofarmacja oraz aktywność roślinnych substancji biologicznie czynnych. Dotychczasowy dorobek naukowy obejmuje 372 prace, co przekłada się na 57,2 pkt Impact Factor i 3167 pkt MNiSW, liczba cytowań wynosi 369 a Indeks Hirscha 11. Był promotorem dwóch rozpraw doktorskich oraz recenzentem w jednym przewodzie habilitacyjnym oraz sześciu przewodach doktorskich. Wypromował 59 magistrów farmacji lub kosmetologii. Za działalność naukową i dydaktyczną uhonorowany został licznymi nagrodami, m. in. medalem im. Prof. Z. Czubińskiego przyznawanym przez Polskie Towarzystwo Botaniczne. Pełni funkcję Sekretarza Sekcji Briologicznej Polskiego Towarzystwa Botanicznego.

Serdecznie gratulujemy!

 
[Przesłano przez: Bożena Langner]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.