Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

27 lutego br. w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach odbył się koncert muzyki bajkowej i filmowej „ISKIERKA Symfonicznie”. Było to jedyne takie wydarzenie łączące na scenie jedną z najlepszych w Polsce orkiestr symfonicznych – Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia pod batutą Krzesimira Dębskiego – z dwiema grupami amatorskimi – Chórem Twórców Przestrzeni i Dziecięcą Orkiestrą Onkologiczną pod batutą Piotra Sutta, którą tworzą mali pacjenci oddziałów onkologicznych z Katowic, Chorzowa, Zabrza, ich rodzice i personel medyczny.

Podczas koncertu wystąpili również znani wokaliści, instrumentaliści, m.in.: Czesław Mozil, Paulina Przybysz, Daria Zawiałow.

Podczas koncertu uhonorowano przyjaciół i zasłużonych dla Fundacji Iskierka. Nagrody specjalne trafiły do rąk m.in. prof. dra hab. n. med. Tomasza Szczepańskiego, Kierownika Katedry i Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na wsparcie działań Fundacji.
Patronatem honorowym wydarzenie objął JM Rektor SUM prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki.

[Przesłano przez: Bożena Langner]
[Zdjęcia: Joanna Nowicka/Arch. Fundacji ISKIERKA]