Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

20 lutego 2020 roku, w Auli im. prof. zw. dr hab. n. med. dr h.c. Witolda Zahorskiego w Katowicach, odbyły się V Śląskie Warsztaty w Ratownictwie Medycznym.

Swoją obecnością zaszczycili nas Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Adam Wilk, Dziekan Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach dr hab. n. med. Tomasz Francuz oraz Wojewódzki Koordynator Ratownictwa Medycznego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach kpt. Jolanta Towarek.

W warsztatach uczestniczyło 256 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa śląskiego, małopolskiego oraz opolskiego. Najważniejszym celem warsztatów było wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom i zadaniom stawianym przed Państwową Strażą Pożarną w aspekcie ratownictwa medycznego. Przekazanie przez prelegentów aktualnej wiedzy i własnego doświadczenia pozwoliło na wzbogacenie umiejętności i kompetencji zawodowych ratowników medycznych, którym stawiane są coraz wyższe wymagania. Warsztaty edukacyjne tego typu są jedną z ważniejszych form doskonalenia zawodowego ratowników medycznych, zatrudnianych w szeregach Państwowej Straży Pożarnej.

Głównymi tematami poruszanymi przez prelegentów były: „Najważniejsze aspekty postępowania farmakologicznego w stanach nagłych”, „Wstrząs - co powinieneś o nim wiedzieć?”, „Paradygmat VORTEX – kiedy intubacja to nie wszystko” oraz „Urazy u dzieci”. Uczestnicy warsztatów mieli również okazję do zapoznania się z nowoczesnym sprzętem, wykorzystywanym w pomocy przedszpitalnej. W przerwie między zajęciami można było obejrzeć wystawę obrazów autorstwa mł. kpt. Piotra Zwarycza, na co dzień pełniącego służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Tarnowskich Górach.

Bardzo dziękujemy za udział zaproszonym Gościom, Prelegentom oraz Uczestnikom warsztatów. Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok podczas VI edycji Śląskich Warsztatów w Ratownictwie Medycznym.

[Przesłano przez: Aleksandra Wilk]

SUM © 2016-2020