Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

20 lutego 2020 roku, w Auli im. prof. zw. dr hab. n. med. dr h.c. Witolda Zahorskiego w Katowicach, odbyły się V Śląskie Warsztaty w Ratownictwie Medycznym.

Swoją obecnością zaszczycili nas Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Adam Wilk, Dziekan Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach dr hab. n. med. Tomasz Francuz oraz Wojewódzki Koordynator Ratownictwa Medycznego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach kpt. Jolanta Towarek.

W warsztatach uczestniczyło 256 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa śląskiego, małopolskiego oraz opolskiego. Najważniejszym celem warsztatów było wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom i zadaniom stawianym przed Państwową Strażą Pożarną w aspekcie ratownictwa medycznego. Przekazanie przez prelegentów aktualnej wiedzy i własnego doświadczenia pozwoliło na wzbogacenie umiejętności i kompetencji zawodowych ratowników medycznych, którym stawiane są coraz wyższe wymagania. Warsztaty edukacyjne tego typu są jedną z ważniejszych form doskonalenia zawodowego ratowników medycznych, zatrudnianych w szeregach Państwowej Straży Pożarnej.

Głównymi tematami poruszanymi przez prelegentów były: „Najważniejsze aspekty postępowania farmakologicznego w stanach nagłych”, „Wstrząs - co powinieneś o nim wiedzieć?”, „Paradygmat VORTEX – kiedy intubacja to nie wszystko” oraz „Urazy u dzieci”. Uczestnicy warsztatów mieli również okazję do zapoznania się z nowoczesnym sprzętem, wykorzystywanym w pomocy przedszpitalnej. W przerwie między zajęciami można było obejrzeć wystawę obrazów autorstwa mł. kpt. Piotra Zwarycza, na co dzień pełniącego służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Tarnowskich Górach.

Bardzo dziękujemy za udział zaproszonym Gościom, Prelegentom oraz Uczestnikom warsztatów. Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok podczas VI edycji Śląskich Warsztatów w Ratownictwie Medycznym. 


[Przesłano przez: Aleksandra Wilk]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.