Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Baner

Od 17 lat „Puls Medycyny” wyróżnia osoby, które mają szczególny wpływ na rozwój polskiej medycyny, a od 5 lat także tych, którzy przyczyniają się do poprawy systemu ochrony zdrowia w Polsce. Jak co roku, kandydaci oceniani byli przez kapitułę konkursu, składającą się z wybitnych ekspertów.

Jury oceniało kandydatów w trzech kategoriach: osiągnięcia i dokonania w 2019 roku, reputacja zawodowa i wpływy w środowisku oraz siła publicznego oddziaływania. Każdy juror mógł przyznać kandydatom od 0 do 10 punktów w wymienionych wyżej kategoriach.
O miejscu w rankingu decydowała łączna liczba punktów przyznanych we wszystkich kategoriach.

Wśród wyróżnionych osób są pracownicy naukowi Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach:

Prof. dr hab. n. med. Marian Zembala, spec. chirurgii ogólnej, kardiochirurgii, angiologii, transplantologii; kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiochirurgii, Transplantologii, Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Prof. dr hab. n. med. Michał Tendera, spec. chorób wewnętrznych i kardiologii; III Katedra Kardiologii-Klinika Kardiologii i Chorób Strukturalnych Serca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Prof. dr hab. n. med. Mariusz Gąsior, spec. chorób wewnętrznych i kardiologii; kierownik III Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, koordynator Oddziału Chorób Serca i Naczyń w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, współtwórca i wykonawca największego w Europie Ogólnopolskiego Rejestru Ostrych Zespołów Wieńcowych PL-ACS.

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Więcek, spec. chorób wewnętrznych, nefrologii; kierownik Katedry i Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, wiceprzewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Strojek, spec. chorób wewnętrznych, diabetologii i hipertensjologii; kierownik Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Schorzeń Kardiometabolicznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, kierownik Wojewódzkiej Poradni dla Chorych na Cukrzycę w Zabrzu, konsultant krajowy w dziedzinie diabetologii, członek Zespołu Zadaniowego ds. oceny epidemiologii cukrzycy w Polsce PAN.

Dr hab. n. med. Zbigniew Nawrat, Katedra i Zakład Biofizyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, dyrektor Instytutu Protez Serca Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Robotyki Medycznej.

Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Janas-Kozik, spec. pediatrii oraz psychiatrii dzieci i młodzieży; kierownik Katedry Psychiatrii i Psychoterapii i Oddziału Klinicznego Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Kalarus, spec. chorób wewnętrznych i kardiologii; kierownik Katedry Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii i Oddziału Klinicznego Kardiologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Wyniki plebiscytu zostały ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbyła się 27 lutego w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy!

[Przesłano przez: Bożena Langner]