Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Logo SUM

SUM w Katowicach realizuje projekt pn. „Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Profilaktyka Nowotworów Głowy i Szyi” w ramach ogólnopolskiego programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki pierwotnej i wczesnego wykrywania tychże nowotworów, mającego na celu wypracować w systemie opieki zdrowotnej rozwiązania skoncentrowane na zapobieganiu chorobom, które są główną przyczyną dezaktywizacji zawodowej (w tym m. in. chorobom nowotworowym). 

Założenia realizowanego przez Uczelnię projektu to m. in. świadczenia zdrowotne w ramach profilaktyki, utworzenie i prowadzenie platformy, realizacja programu wsparcia emocjonalnego oraz edukacji pacjenta w zakresie profilaktyki nowotworów głowy i szyi.
W ramach programu udało się już podpisać umowy z 73 jednostkami Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ), które będą odpowiedzialne za świadczenie usług w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej w ramach wizyty lekarskiej. Kolejnym etapem będzie pozyskanie dwóch ośrodków Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej (AOS), w których będą przeprowadzane szczegółowe badania laryngologiczne oraz dwóch szpitali, których zadaniem będzie dalsza pogłębiona diagnostyka i ewentualne kierowanie na leczenie.
Jak wynika z Map Potrzeb Zdrowotnych opracowanych przez Ministerstwo Zdrowia w ostatnich 12 latach zachorowalność na nowotwory głowy i szyi wzrosła o prawie 25%, a umieralność o ponad 18%. Nowotwory te stają się coraz większym problemem zdrowotnym populacji Polski. Większość z nich diagnozowana jest zbyt późno, aby wdrożyć skuteczne i małoinwazyjne leczenie.


[Przesłano przez: Bożena Langner]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.