Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Warsztaty

W dniu 10 lutego br. w Wydziale Nauk o Zdrowiu w Bytomiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach gościli uczestnicy warsztatów projektowych DigiCare Country. Poza partnerami projektu, reprezentującymi ośrodki polskie (Bytom, Kraków), niemieckie (Essen) i bułgarskie (Sofia/Płowdiw), w warsztatach uczestniczyli również przedstawiciele interesariuszy zewnętrznych reprezentujący instytucje i organizacje realizujące opiekę nad osobami z demencją i zagrożonymi demencją, takie jak Polski Czerwony Krzyż, Krajowy Związek Emerytów i Rencistów, lokalne domy pomocy społecznej.  

W ramach warsztatów zostały zaprezentowane podstawowe założenia projektu DigiCare Country oraz podstawy merytoryczne dotyczące demencji, także w wymiarze międzykulturowym. Następnie, co stanowiło najważniejszą część warsztatów, w trakcie pracy grupowej wypracowano szereg istotnych konkluzji dotyczących potrzeb i problemów osób opiekujących się chorymi na demencję – zarówno w aspekcie dotyczącym kontaktu z chorym, jak i godzenia własnych potrzeb z opieką, a także realizowania podstawowych funkcji życia codziennego przez opiekunów nieformalnych.

Zdjęcie grupowe


Liczna obecność interesariuszy zewnętrznych, jak i duże ich zaangażowanie w pracę grupową, dowodzi o dużym zapotrzebowaniu na narzędzie wspomagające pracę opiekunów.

Projekt jest finansowany przez niemieckie Federalne Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych (identyfikator finansowania: 01DS19034).
 

[Przesłano przez: Bożena Langner]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.