Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

28 stycznia 2020 r., na terenie Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, przy ul. Jedności 8, odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Farmacja 2020 roku – E-ewolucja czy E-rewolucja”.

Konferencja ta, objęta Patronatem Jego Magnificencji Rektora SUM, prof. dr hab. n. med. Przemysława Jałowieckiego, zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział w Katowicach, Śląską Okręgową Izbę Aptekarską w Katowicach oraz Zakład Farmacji Aptecznej Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu SUM dotyczyła wdrażania e-recepty oraz rozwiązywania rzeczywistych problemów, towarzyszących implementacji przedmiotowego informatycznego rozwiązania. Te ostatnie, szczegółowo omówione przez Wykładowcę mgr farm. Mariana Witkowskiego, obejmowały zagadnienia okresowych problemów w wysyłaniu DRR (dokumentów realizacji recepty) do SIM (System Informacji Medycznej), braku możliwości wysyłania DRR, przedłużającego się okresu oczekiwania na wysyłanie DRR, okresowych problemów, dotyczących pobierania „bibliotek leków” z SIM (niemożliwością pobrania, przedłużającego się okresu oczekiwania na pobieranie z systemu SIM), występowania różnic w warstwie technicznej i wizualnej e-recepty oraz m.in. występowania błędów dotyczących kodu EAN.

Czynny udział w omawianej Konferencji Studentów V roku kierunku farmacja, przysłuchujących się pytaniom kolegów aptekarzy, w praktyce realizujących e-receptę, oraz udzielanym odpowiedziom przez specjalistę Naczelnej Rady Aptekarskiej Pana mgr farm. Mariana Witkowskiego, ułatwi – w niedalekiej przyszłości – optymalne wdrożenie w realizowanie 6-miesięcznej praktyki zawodowej w aptece.

[Przesłano przez: Bożena Langner; Katarzyna Small, Justyna SKolik]

SUM © 2016-2020