Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce odbył się pod hasłem: „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.” Wolontariuszy nie zabrakło również w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. Św. Jana Pawła II SUM w Katowicach oraz w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach.

GCZD SUM w Katowicach po raz pierwszy aktywnie włączyło się w granie w ramach WOŚP i utworzyło sztab Orkiestry na terenie szpitala. Finał WOŚP wzbogacono o stoiska tematyczne, kąciki zabaw dla dzieci a także niecodzienny spektakl bajkowy, przygotowany przez dyrekcję pt. „ Wielka heca z Mikołajem”. Ponadto istniała możliwość skorzystania z porad dietetycznych i diabetologicznych oraz konsultacji z zakresu: chirurgii, laryngologii, chorób serca. Odbyły się wykłady m. in. „ Jak przygotować się do pobytu dziecka w szpitalu przed zabiegiem” oraz „Jak myć ręce”. Zbieraniu pieniędzy do puszek towarzyszyły pokazy i koncerty przygotowane zarówno przez pracowników szpitala, jak i przez zespoły muzyczne (Green District, Irlander) oraz dzieci ze szkoły muzycznej w Żorach, które charytatywnie włączyły się do akcji. Kierownicy oddziałów zabiegowych omawiali specyfikę swoich dziedzin (chirurgia ogólna, kardiochirurgia, neurochirurgia oraz laryngologia), jak również opowiedzieli o sprzęcie już podarowanym przez WOŚP szpitalowi, który na co dzień ratuje życie najmłodszym mieszkańcom naszego regionu. W organizację tego przedsięwzięcia zaangażowali się wolontariusze z organizacji pozarządowych m. in. z Fundacji Iskierka oraz ponad 50 pracowników GCZD. Uzbierano 10 870, 71 złotych a w puszce znalazła się nawet złota obrączka od darczyńcy.

W holu głównym UCK SUM w Katowicach w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyło się wydarzenie pn. „Medyczna WOŚP”, które zostało zorganizowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA Poland. W czasie trwania akcji można było skorzystać z badań profilaktycznych (pomiar glikemii przygodnej, ciśnienia tętniczego, masy ciała i zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie). Studenci uczyli zasad udzielenia pierwszej pomocy oraz mówili o profilaktyce raka piersi, szyjki macicy oraz jąder. Każdy mógł również wykonać wspólnie z organizatorami kartki dla ciężko chorych dzieci, aby umilić im pobyt w szpitalu. Łącznie w UCK SUM w Katowicach udało się zebrać 3555,37 złotych.


[Przesłano przez: Katarzyna Smal]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.