Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Laureaci

16 stycznia br. w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Konkursu „Sukces Roku 2019 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” zorganizowanego przez wydawnictwo Termedia oraz redakcje „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”.

W kategorii „Menedżer Roku 2019 w Ochronie Zdrowia – placówki publiczne” wyróżnienie odebrał Dyrektor Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II SPSK nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Marian Kreis. Pan Dyrektor został doceniony za pozyskanie funduszy unijnych i modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz utworzenie nowoczesnego Centrum Urazowego dla Dzieci z pełnym zapleczem i lądowiskiem dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz wyposażenie, modernizację i cyfryzację Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Zabiegowej.

Podczas Gali wręczono również Nagrody Specjalne „Menedżera Zdrowia”. Jedna z nich została przyznana prof. dr hab. n. med. Iwonie Niedzielskiej, Kierownik Katedry Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej i Chirurgii Stomatologicznej i Kliniki Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Pani Profesor przeprowadza wiele innowacyjnych operacji. Jedna z nich polegała na przeszczepieniu implantu brakującej części kości wydrukowanego na drukarce 3D. Innowacją było równoczesne wszczepienie do zrekonstruowanej żuchwy trzech implantów zębów. Wprowadziła również unikatową metodę leczenia naciekającej postaci guza olbrzymiokomórkowego. Wdrożyła w trudno gojących się ranach terapię podciśnieniową (niestosowaną do tej pory w chirurgii szczękowotwarzowej) z autorską metodą zamykania przetok zewnętrznych. Stworzyła pierwszą w Polsce pracownię fizjoterapii dla chorych poddanych zabiegom chirurgii szczękowotwarzowej. Ma duże osiągnięcia naukowe, m.in. pierwsza na świecie przeprowadziła badania genetyczne guzów dziąsła, wyznaczając miejsce poszczególnym typom nadziąślaków. Udowodniła też wpływ schorzeń przyzębia na rozwój miażdżycy na podstawie badań genetycznych bioptatów.

Serdecznie gratulujemy!

[Przesłano przez: Bożena Langner]