Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Logo SUM

JM Rektor SUM, prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki, przyznał stypendia dla najlepszych studentów Uniwersytetu. Otrzymało je 741 os. na 2071 złożonych wniosków.

Na kierunku lekarskim stypendium otrzymało 362 studentów wszystkich lat studiów - 240 z Katowic, 122 z Zabrza. Tym razem lista rankingowa była wspólna dla Wydziałów Nauk Medycznych w Katowicach i Zabrzu ze względu na prowadzenie od roku akademickiego 2019/2020 ujednoliconego kierunku lekarskiego zgodnie z art. 53 ust. 10 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce mówiącym, że „Uczelnia, która utworzyła studia na określonym kierunku, poziomie i profilu albo uzyskała pozwolenie na ich utworzenie, nie może utworzyć ani ubiegać się o pozwolenie na utworzenie studiów na kierunku, poziomie i profilu o tej samej nazwie lub których programy określają takie same efekty uczenia się, przyporządkowane do tej samej dyscypliny”.

Dodać można, że w poprzednim roku akademickim tj. 2018/2019 stypendium otrzymało 223 studentów (na 519 złożonych wniosków) kierunku lekarskiego Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach oraz 114 studentów kierunku lekarskiego Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu (na 257 złożonych wniosków). Łącznie 337 studentów.

Przyznane stypendia przedstawiają się następująco:

KIERUNEK

w Bytomiu

Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym, II stopnia, WNoZ
w Bytomiu

Analityka medyczna, jednolite studia magisterskie, WNF
w Sosnowcu

Biotechnologia medyczna, I stopnia, WNF w Sosnowcu