Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Mikołaj Basza

Mikołaj Basza, student trzeciego roku kierunku lekarskiego Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu SUM, dostał się do ścisłego finału inicjatywy Forbs’a i biura McKinsey & Company. Chodzi o listę „25 przed 25” najbardziej przedsiębiorczych Polaków. Student SUM pokonał około 500 kandydatów.

Pan Mikołaj jest pomysłodawcą i założycielem aplikacji mobilnej IRBA zajmującej się analizą danych istotnych medycznie z popularnych opasek wearable przy użyciu sztucznej inteligencji. Polski Fundusz Rozwoju uznał to za jeden z najbardziej innowacyjnych pomysłów 2018 roku.
Jako współzałożyciel firmy Sculo zajmuje się drukiem szczegółowych modeli anatomicznych i wykorzystaniem druku 3D w medycynie. Jest doradcą spółki akcyjnej, do spraw nowych technologii medycznych i współpracy ze startupami, organizatorem akcji charytatywnej z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości do wspierania terapii dzieci.
Mikołaj Basza projektuje i wdraża technologie z powodzeniem wykorzystywane w nauce i biznesie - Największą nagrodą po tym roku jest mieć świadomość tego, że kilka firm korzystało z naszej pracy, kilku lekarzy lepiej poznało możliwość nowych technologii – mówi student SUM. Wynalazki, które wyszły spod ręki Pana Mikołaja mają wspierać lekarzy w ich codziennej pracy.

Serdecznie gratulujemy!

[Przesłano przez: Bożena Langner]