Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Mikołaj Basza

Mikołaj Basza, student trzeciego roku kierunku lekarskiego Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu SUM, dostał się do ścisłego finału inicjatywy Forbs’a i biura McKinsey & Company. Chodzi o listę „25 przed 25” najbardziej przedsiębiorczych Polaków. Student SUM pokonał około 500 kandydatów.

Pan Mikołaj jest pomysłodawcą i założycielem aplikacji mobilnej IRBA zajmującej się analizą danych istotnych medycznie z popularnych opasek wearable przy użyciu sztucznej inteligencji. Polski Fundusz Rozwoju uznał to za jeden z najbardziej innowacyjnych pomysłów 2018 roku.
Jako współzałożyciel firmy Sculo zajmuje się drukiem szczegółowych modeli anatomicznych i wykorzystaniem druku 3D w medycynie. Jest doradcą spółki akcyjnej, do spraw nowych technologii medycznych i współpracy ze startupami, organizatorem akcji charytatywnej z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości do wspierania terapii dzieci.
Mikołaj Basza projektuje i wdraża technologie z powodzeniem wykorzystywane w nauce i biznesie - Największą nagrodą po tym roku jest mieć świadomość tego, że kilka firm korzystało z naszej pracy, kilku lekarzy lepiej poznało możliwość nowych technologii – mówi student SUM. Wynalazki, które wyszły spod ręki Pana Mikołaja mają wspierać lekarzy w ich codziennej pracy.

Serdecznie gratulujemy!

 

[Przesłano przez: Bożena Langner]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.