Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Logo SUM

W dniu 12 grudnia 2019 roku, podczas przedświątecznego spotkania społeczności Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów Prezydenta Miasta Sosnowca, Pana Arkadiusza Chęcińskiego, nauczycielom akademickim Wydziału, w podziękowaniu za zorganizowanie i poprowadzenie warsztatów naukowo-badawczych dla uczniów sosnowieckich szkół. Warsztaty te zostały wysoko ocenione w ramach ankiet ewaluacyjnych, przeprowadzonych przez Urząd Miasta w Sosnowcu.

Dyplomy wręczała – w imieniu Prezydenta Miasta, Pani Halina Czapla – Naczelnik Wydziału Zdrowia Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Otrzymali je: pomysłodawca warsztatów – Dziekan Wydziału, Kierownicy Jednostek Organizacyjnych, którzy wraz z Współpracownikami prowadzili wspomniane zajęcia, oraz Pani mgr Dominika Grzeszczyk z Działu do spraw Studiów i Studentów, która koordynowała zadania administracyjne z ramienia Rektoratu SUM.
Warsztaty naukowo-badawcze zostały zorganizowane z inicjatywy Dziekana Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu, prof. dr hab. n. med. Krystyny Olczyk – Przewodniczącej Rady Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego (SPNT), we współpracy z SPNT i Urzędem Miasta Sosnowca. Wzięło w nich udział 328 uczniów sosnowieckich szkół. Prowadzone w formie zajęć interaktywnych, dotyczyły szeroko rozumianej profilaktyki uzależnień, oraz zachowań prozdrowotnych. Koordynatorem komunikacji z placówkami edukacyjnymi miasta Sosnowca była dr n. med. Wanda Suchecka z Katedry i Zakładu Podstawowych Nauk Biomedycznych WNF, zaś Koordynatorem całości zadań organizacyjnych i uzgodnień formalnych z pozauczelnianymi Partnerami Przedsięwzięcia była dr hab. n. med. Aleksandra Mielczarek-Palacz, z Katedry i Zakładu Immunologii i Serologii WNF.

 

W ramach edukacji sosnowieckiej młodzieży zrealizowano następujące warsztaty naukowo-badawcze:
,,Profilaktyka uzależnień, a wybrane elementy opieki farmaceutycznej” Realizujący warsztaty: dr hab. n. farm. PAWEŁ OLCZYK – Kierownik Zakładu Farmacji Aptecznej

„Narkotyki i dopalacze – niebezpieczne związki”
Realizujący warsztaty: dr hab. n. farm. MAŁGORZATA DOŁOWY – z Zakładu Chemii Analitycznej, Katedry Chemii Ogólnej i Analitycznej

„Substancje psychoaktywne – zatrucie i uzależnienie ze szczególnym uwzględnieniem szkodliwego działania papierosów i e-papierosów”
Realizujący warsztaty: dr n. med. IZABELA SZOŁTYSEK-BOŁDYS i dr n. farm. WIOLETA ZIELIŃSKA-DANCH – z Zakładu Chemii Ogólnej i Nieorganicznej, Katedry Chemii Ogólnej i Analitycznej

,,Krew i mocz jako źródło informacji o stanie zdrowia, choroby, czy uzależnienia’’
Realizujący warsztaty: dr hab. n. med. KATARZYNA WINSZ-SZCZOTKA i dr n. med. AGNIESZKA JURA-PÓŁTORAK – z Katedry i Zakładu Chemii Klinicznej i Diagnostyki Laboratoryjnej

„Współczesne uzależnienia, a laboratorium biotechnologiczne”
Realizujący warsztaty: dr hab. n. med. ILONA BEDNAREK – Kierownik Zakładu Biotechnologii i Inżynierii Genetycznej, oraz Pracownicy Zakładu: mgr inż. SABINA GAŁKA i mgr AGNIESZKA GETINGER

Podjęte przez nauczycieli akademickich działania szkoleniowe na rzecz młodzieży miasta Sosnowca, przebiegające w atmosferze zrozumienia i dobrego kontaktu z potencjalnymi studentami, ze wskazywaniem możliwości edukacyjnych i naukowych Wydziału, i co nie mniej ważne – niezbędna dla realizacji warsztatów – wzorowa współpraca z Włodarzami miasta Sosnowca, to wyraz zaangażowania Społeczności akademickiej w kreowanie przyszłości Wydziału.

 


[Przesłano przez: Karolina Rzepiejewska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.