Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Logo SUM

W dniu 12 grudnia 2019 roku, podczas przedświątecznego spotkania społeczności Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów Prezydenta Miasta Sosnowca, Pana Arkadiusza Chęcińskiego, nauczycielom akademickim Wydziału, w podziękowaniu za zorganizowanie i poprowadzenie warsztatów naukowo-badawczych dla uczniów sosnowieckich szkół. Warsztaty te zostały wysoko ocenione w ramach ankiet ewaluacyjnych, przeprowadzonych przez Urząd Miasta w Sosnowcu.

Dyplomy wręczała – w imieniu Prezydenta Miasta, Pani Halina Czapla – Naczelnik Wydziału Zdrowia Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Otrzymali je: pomysłodawca warsztatów – Dziekan Wydziału, Kierownicy Jednostek Organizacyjnych, którzy wraz z Współpracownikami prowadzili wspomniane zajęcia, oraz Pani mgr Dominika Grzeszczyk z Działu do spraw Studiów i Studentów, która koordynowała zadania administracyjne z ramienia Rektoratu SUM.
Warsztaty naukowo-badawcze zostały zorganizowane z inicjatywy Dziekana Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu, prof. dr hab. n. med. Krystyny Olczyk – Przewodniczącej Rady Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego (SPNT), we współpracy z SPNT i Urzędem Miasta Sosnowca. Wzięło w nich udział 328 uczniów sosnowieckich szkół. Prowadzone w formie zajęć interaktywnych, dotyczyły szeroko rozumianej profilaktyki uzależnień, oraz zachowań prozdrowotnych. Koordynatorem komunikacji z placówkami edukacyjnymi miasta Sosnowca była dr n. med. Wanda Suchecka z Katedry i Zakładu Podstawowych Nauk Biomedycznych WNF, zaś Koordynatorem całości zadań organizacyjnych i uzgodnień formalnych z pozauczelnianymi Partnerami Przedsięwzięcia była dr hab. n. med. Aleksandra Mielczarek-Palacz, z Katedry i Zakładu Immunologii i Serologii WNF.

W ramach edukacji sosnowieckiej młodzieży zrealizowano następujące warsztaty naukowo-badawcze:
,,Profilaktyka uzależnień, a wybrane elementy opieki farmaceutycznej” Realizujący warsztaty: dr hab. n. farm. PAWEŁ OLCZYK – Kierownik Zakładu Farmacji Aptecznej

„Narkotyki i dopalacze – niebezpieczne związki”
Realizujący warsztaty: dr hab. n. farm. MAŁGORZATA DOŁOWY – z Zakładu Chemii Analitycznej, Katedry Chemii Ogólnej i Analitycznej

„Substancje psychoaktywne – zatrucie i uzależnienie ze szczególnym uwzględnieniem szkodliwego działania papierosów i e-papierosów”
Realizujący warsztaty: dr n. med. IZABELA SZOŁTYSEK-BOŁDYS i dr n. farm. WIOLETA ZIELIŃSKA-DANCH – z Zakładu Chemii Ogólnej i Nieorganicznej, Katedry Chemii Ogólnej i Analitycznej

,,Krew i mocz jako źródło informacji o stanie zdrowia, choroby, czy uzależnienia’’
Realizujący warsztaty: dr hab. n. med. KATARZYNA WINSZ-SZCZOTKA i dr n. med. AGNIESZKA JURA-PÓŁTORAK – z Katedry i Zakładu Chemii Klinicznej i Diagnostyki Laboratoryjnej

„Współczesne uzależnienia, a laboratorium biotechnologiczne”
Realizujący warsztaty: dr hab. n. med. ILONA BEDNAREK – Kierownik Zakładu Biotechnologii i Inżynierii Genetycznej, oraz Pracownicy Zakładu: mgr inż. SABINA GAŁKA i mgr AGNIESZKA GETINGER

Podjęte przez nauczycieli akademickich działania szkoleniowe na rzecz młodzieży miasta Sosnowca, przebiegające w atmosferze zrozumienia i dobrego kontaktu z potencjalnymi studentami, ze wskazywaniem możliwości edukacyjnych i naukowych Wydziału, i co nie mniej ważne – niezbędna dla realizacji warsztatów – wzorowa współpraca z Włodarzami miasta Sosnowca, to wyraz zaangażowania Społeczności akademickiej w kreowanie przyszłości Wydziału.

[Przesłano przez: Karolina Rzepiejewska]

SUM © 2016-2020