Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

W dniu 18 grudnia 2019 r. odbyło się przedświąteczne posiedzenie Senatu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Na wstępie JM Rektor SUM prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki wręczył akty powołania osobom, które nie mogły uczestniczyć w spotkaniu Przewodniczących oraz Zastępców Przewodniczących Rady Dziedziny Naukowej i Rad Dyscyplin Naukowych w dniu 11 grudnia br.:
- prof. dr hab. n. med. Andrzej Więcek, Przewodniczący Rady Dziedziny Naukowej, - prof. dr hab. n. med. Maciej Misiołek, Przewodniczący Rady Dyscypliny Nauk Medycznych, - prof. dr hab. n. med. Wacław Kuczmik, Zastępca Przewodniczącego Rady Dyscyplin Nauk Medycznych, - dr hab. n. med. Paweł Olczyk, Zastępca Przewodniczącej Rady Dyscypliny Nauk Farmaceutycznych.

Następnie JM Rektor SUM uroczyście wręczył statuetki w plebiscycie: „Najlepszy Dydaktyk Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach za okres 2018/2019”. Studenci w głosowaniu internetowym zdecydowali o tym, kto został uhonorowany w poszczególnych kategoriach: „wykładowca przyjazny studentom”, „najlepszy dydaktyk” oraz „największy autorytet”. Statuetki oraz listy gratulacyjne z rąk JM Rektora SUM w Katowicach odebrali:
Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu:
- dr n. biol. Marcin Kłosok, Katedra i Zakład Fizjologii w kategoriach: „najlepszy dydaktyk”, „największy autorytet”, „wykładowca przyjazny studentom”.
Wydział Nauk Farmaceutyczny w Sosnowcu:
- prof. dr hab. n. med. Jerzy Stojko, Kierownik Katedry i Zakładu Toksykologii i Bioanalizy
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach:
- mgr Aneta Trzcińska, Katedra Pielęgniarstwa w kategoriach: „najlepszy dydaktyk”, „największy autorytet”, „wykładowca przyjazny studentom”.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu:
- dr n. o zdr. Justyna Nowak, Katedra Profilaktyki Chorób Metabolicznych w kategorii: „najlepszy dydaktyk”, - dr n. med. Beata Całyniuk, Katedra Dietetyki w kategorii: „największy autorytet”, - mgr Gabriela Wanat, Zakład Promocji Zdrowia w kategorii: „wykładowca przyjazny studentom".
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach:
- lek. Andrzej Kaśkorz w kategorii: „najlepszy dydaktyk”, „największy autorytet”, - prof. dr hab. n. med. Łukasz Krzych, p.o. Kierownika Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii w kategorii: „wykładowca przyjazny studentom”.

Nominowanym Przedstawicielom Rad oraz nagrodzonym Wykładowcom serdecznie gratulujemy!

W dalszej części posiedzenia członkowie Senatu podjęli szereg uchwał osobowych w sprawach:
- poparcia wniosku o nadanie tytułów profesora: dr hab. n. farm. Dorocie Wrześniok. dr. hab. n. o zdrowiu Aleksandrowi Owczarkowi, dr. hab. n. med. Krzysztofowi Gutkowskiemu,
- zatwierdzenia recenzji o prof. Richardzie van Praagha opracowanej przez prof. dr hab. n. med. Lesława Szydłowskiego w związku z postępowaniem o nadanie ww. tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie,
- wniosku o przyznanie Nagrody im. Jana Steffena dla dr n. med. Anny Malczewskiej, dr n. med. Dagmary Jaworskiej, dr n. med. Renaty Kozłowskiej za wybitną rozprawę doktorską z dziedziny onkologii doświadczalnej i/lub klinicznej.
Zgodnie ze Statutem Uczelni, Senat zatwierdził Regulamin Rady Dziedziny Naukowej oraz Regulaminy Rad Dyscyplin Naukowych: - Rada Dyscypliny Nauk Medycznych, - Rada Dyscypliny Nauk Farmaceutycznych, - Rada Dyscypliny Nauk o Zdrowiu.

[Przesłano przez: Bożena langner]

SUM © 2016-2020