Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 20 listopada 2019 r. w wieku 90 lat zmarła

prof. dr hab. n. med. Bogna Pogorzelska - Stronczak

Emerytowany Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Szczękowo – Twarzowej
Wydziału Lekarskiego w Zabrzu
profesor zwyczajny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Prodziekan Wydziału Lekarskiego w Zabrzu w latach 1981 – 1987
Kurator Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej Wydziału Lekarskiego w Zabrzu
w latach 2000 – 2001

odznaczona m.in.: Krzyżem Kawalerskim OOP, Krzyżem Oficerskim OOP, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotą Odznaką „Zasłużony w rozwoju województwa katowickiego”, Złoty Krzyż Zasługi, Odznaką „Za wzorową pracę w służbie zdrowia”, Srebrną honorową odznaką Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Żegnamy wybitnego specjalistę, wspaniałego lekarza, szlachetnego i prawego Człowieka.
Szanowanego i cenionego przez współpracowników i młodzież nauczyciela akademickiego, cieszącego się autorytetem w środowisku medycznym.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie Zmarłej składają:

Rektor, Senat i Społeczność Akademicka

Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w dniu 02.12.2019 r. o godz. 9:00 w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gliwicach ul. Kozielska 50 po czym o godz. 10:00 odbędzie się ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu Centralnym w Gliwicach ul. Kozielska 120

[Przesłano przez: Grażyna Waler]

SUM © 2016-2019