Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Naukowcy ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w dniu 18 listopada 2019 r. uczestniczyli w 3. spotkaniu „Rzeczników Nauki w Terenie” organizowanym przez Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej, Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Spotkanie pozwoliło naukowcom nawiązać bezpośrednie kontakty z dziennikarzami w celu popularyzacji nauki, a także wymienić doświadczenia z naukowcami z innych uczelni wyższych – Politechniki Śląskiej oraz Uniwersytetu Śląskiego. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach reprezentowali:
- prof. dr hab. n. farm. Janusz Kasperczyk Kierownik Katedry i Zakładu Biofarmacji Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu,
- dr hab. n. med. Krzysztof Siemianowicz z Katedry i Zakładu Biochemii Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach,
- dr hab. nauk o zdrowiu Anna Brzęk Kierownik Zakładu Fizjoterapii Katedry Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach,
- dr n. ekon. Magdalena Syrkiewicz-Świtała z Zakładu Ekonomiki i Zarządzania w Ochronie Zdrowia Wydziału Nauk o Zdrowiu w Bytomiu,
- mgr Iwona Dylong z Katedry i Zakładu Biofizyki Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu.

Naukowcy także wzięli udział w szkoleniu poprowadzonym przez Rzecznika Nauki dr Monikę Koperską pt. „Ars Mollis - komunikacja naukowa i praca z mediami”. Naukowcy dowiedzieli się jak efektywnie nawiązywać współpracę z mediami, i jak mówić o swoich badaniach tak, by zrozumiał każdy, kto nie jest naukowcem.

[Przesłano przez: Bożena Langner]

SUM © 2016-2019