Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Naukowcy ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w dniu 18 listopada 2019 r. uczestniczyli w 3. spotkaniu „Rzeczników Nauki w Terenie” organizowanym przez Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej, Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Spotkanie pozwoliło naukowcom nawiązać bezpośrednie kontakty z dziennikarzami w celu popularyzacji nauki, a także wymienić doświadczenia z naukowcami z innych uczelni wyższych – Politechniki Śląskiej oraz Uniwersytetu Śląskiego. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach reprezentowali:
- prof. dr hab. n. farm. Janusz Kasperczyk Kierownik Katedry i Zakładu Biofarmacji Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu,
- dr hab. n. med. Krzysztof Siemianowicz z Katedry i Zakładu Biochemii Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach,
- dr hab. nauk o zdrowiu Anna Brzęk Kierownik Zakładu Fizjoterapii Katedry Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach,
- dr n. ekon. Magdalena Syrkiewicz-Świtała z Zakładu Ekonomiki i Zarządzania w Ochronie Zdrowia Wydziału Nauk o Zdrowiu w Bytomiu,
- mgr Iwona Dylong z Katedry i Zakładu Biofizyki Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu.

Naukowcy także wzięli udział w szkoleniu poprowadzonym przez Rzecznika Nauki dr Monikę Koperską pt. „Ars Mollis - komunikacja naukowa i praca z mediami”. Naukowcy dowiedzieli się jak efektywnie nawiązywać współpracę z mediami, i jak mówić o swoich badaniach tak, by zrozumiał każdy, kto nie jest naukowcem.


[Przesłano przez: Bożena Langner]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.