Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Wręczenie nagrody

19 listopada br., podczas Konferencji Liderzy Zarządzania Uczelnią LUMEN 2019 w Warszawie, Zastępca Kanclerz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach mgr inż. Izabella Krzak odebrała nagrodę dla Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w Konkursie LUMEN 2019 na najlepiej zarządzane przedsięwzięcia i projekty w szkolnictwie wyższym.

Spośród 73 zgłoszeń Kapituła Konkursu wybrała najlepsze projekty w trzech kategoriach: rozwój, zarządzanie, współpraca. W pierwszej z nich doceniła projekt: „Centrum symulacji medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odpowiedzią na potrzeby współczesnej edukacji medycznej”.

- Bardzo się cieszę, że spośród wielu dobrych praktyk realizowanych przez uczelnie wyższe w kraju, Kapituła Konkursu, której pracom przewodniczył Prof. Jerzy Woźnicki, Prezes Fundacji Rektorów Polskich, uznała działania Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach za jedne z najlepszych. W kategorii, w której oceniano projekty i przedsięwzięcia realizowane w ramach strategicznego rozwoju uczelni, nagrodzono SUM w Katowicach oraz Akademię Leona Koźmińskiego – mówi mgr inż. Izabella Krzak, Lider projektu.

W ramach projektu Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER) rozbudowano bazę dydaktyczną SUM o Centrum Symulacji Medycznej w Zabrzu oraz Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej przy ul. Medyków 12D w Katowicach.

- Realizowany od 2016 roku projekt przynosi ogromne korzyści dla kadry akademickiej i studentów. Centra symulacji medycznej zostały wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt – trzynaście zaawansowanych symulatorów pacjenta oraz ponad sto fantomów i modeli szkoleniowych. W takich warunkach studenci mają możliwość wielokrotnego przećwiczenia istotnych procedur medycznych, które będą stosować w pracy zawodowej. Tutaj mogą uczyć się na błędach, które nie zagrażają bezpieczeństwu pacjentów – mówi mgr inż. Izabella Krzak, Lider projektu.

Nagroda

Dzięki projektowi zwiększyła się liczba zajęć praktycznych prowadzonych w warunkach symulowanych na kierunkach lekarskim, lekarsko-dentystycznym, pielęgniarstwie i położnictwie. Zrealizowano również szereg kursów, szkoleń kształtujących tzw. umiejętności miękkie, w których uczestniczyli studenci i kadra akademicka. Projekt pozwolił również na wdrożenie egzaminów typu OSCE z wybranych przedmiotów na kierunkach objętych wsparciem oraz wdrożenie „Programu Standaryzowanego/Symulowanego Pacjenta”. Projekt zakończy się w styczniu 2022 roku.


[Przesłano przez:  Bożena Langner]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.