Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

W dniach 8-10 listopada 2019 r. Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zorganizowała Jubileuszową LXXX Konferencję Komisji Wyższego Szkolnictwa Medycznego w Katowicach, w której wzięli udział przedstawiciele samorządów studenckich piętnastu uczelni prowadzących kierunki medyczne.

Uczestnicy spotkania wysłuchali sprawozdania z pracy Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, pracy Prezydium KWSM oraz wypracowali wspólne stanowiska w zakresie współpracy z Porozumieniem Rezydentów. W najważniejszym punkcie obrad dyskutowano o konieczności nowelizacji Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgłaszano poprawki do zapisów dotyczących przede wszystkim stypendium. W obradach uczestniczyła także Prorektor ds. Studiów i Studentów prof. dr hab. n. med. Joanna Lewin-Kowalik.

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego SUM z pomocą przedstawicieli Parlamentu Studentów RP zorganizowała także warsztaty z zakresu praw studenta oraz wykorzystania social mediów w pracy samorządowca. Studentki SUM Aleksandra Gdynia i Karolina Dudziak przeprowadziły szkolenie z zakresu terapii blizny oraz tapingu.

Konferencji towarzyszyła jubileuszowa uroczysta kolacja, na którą zostali zaproszeni byli przewodniczący Komisji Wyższego Szkolnictwa Medycznego, zasłużeni członkowie Konferencji oraz przedstawiciele władz statutowych Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Przeprowadzony został również panel dyskusyjny, w czasie którego porównano działania Komisji w latach 90. ubiegłego wieku z działaniami realizowanymi obecnie.

[Przesłano przez: Bożena Langner]

SUM © 2016-2020