Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

5 listopada br. w Wydziale Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odbyła się jedna z cyklu konferencji organizowanych w województwie śląskim, mających na celu przeciwdziałanie uzależnieniom od narkotyków i dopalaczy. Została zorganizowana przez Uczelnię, a także policjantów Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku w ramach kampanii MSWiA „Narkotyki & Dopalacze Zabijają”.

Studenci, do których była skierowana konferencja, wysłuchali prelekcji st. sierż. Marleny Wiśniewskiej z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku, zajmującej się zagadnieniami profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii oraz Karoliny Rakocz - terapeuty i kierownika Młodzieżowego Ośrodka Leczenia Uzależnień w Częstochowie.

Wykłady ekspertów miały ukazać uczestnikom konferencji temat używek od nowej strony. Poza zasadniczą wiedzą przekazaną przez policjantkę, poruszony został także ważny i pomijany często aspekt psychologiczny. W powiedzeniu „nie” używkom pomaga poczucie własnej wartości i wiara w siebie.

W trakcie konferencji głos zabrali również prof. dr hab. n. med. Krystyna Olczyk - Dziekan Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach nadkom. Marcin Budzich.

Konferencja zakończyła się projekcją filmu „Mój piękny syn”, opowiadającego historię rodziny walczącej z uzależnieniem młodego człowieka. Film skłania do rozważań na temat własnego życia oraz tego, jak w nim postępujemy.

[Przesłano przez: Bożena Langner]

SUM © 2016-2019