Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

5 listopada br. w Wydziale Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odbyła się jedna z cyklu konferencji organizowanych w województwie śląskim, mających na celu przeciwdziałanie uzależnieniom od narkotyków i dopalaczy. Została zorganizowana przez Uczelnię, a także policjantów Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku w ramach kampanii MSWiA „Narkotyki & Dopalacze Zabijają”.

Studenci, do których była skierowana konferencja, wysłuchali prelekcji st. sierż. Marleny Wiśniewskiej z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku, zajmującej się zagadnieniami profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii oraz Karoliny Rakocz - terapeuty i kierownika Młodzieżowego Ośrodka Leczenia Uzależnień w Częstochowie.

Wykłady ekspertów miały ukazać uczestnikom konferencji temat używek od nowej strony. Poza zasadniczą wiedzą przekazaną przez policjantkę, poruszony został także ważny i pomijany często aspekt psychologiczny. W powiedzeniu „nie” używkom pomaga poczucie własnej wartości i wiara w siebie.

W trakcie konferencji głos zabrali również prof. dr hab. n. med. Krystyna Olczyk - Dziekan Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach nadkom. Marcin Budzich.

Konferencja zakończyła się projekcją filmu „Mój piękny syn”, opowiadającego historię rodziny walczącej z uzależnieniem młodego człowieka. Film skłania do rozważań na temat własnego życia oraz tego, jak w nim postępujemy.


[Przesłano przez: Bożena Langner]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.