Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

W dniu 4 listopada br., w siedzibie Muzeum Medycyny i Farmacji SUM, odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego. Posiedzenie to zaszczycił swoją obecnością Prezydent Miasta Sosnowca, Pan Arkadiusz Chęciński. Podczas spotkania, któremu przewodniczyła Dziekan Wydziału Nauk Farmaceutycznych i Przewodnicząca Rady, prof. dr hab. Krystyna Olczyk, oprócz krótkiego omówienia bieżącej działalności Rady i efektów pracy Jej Członków na rzecz Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego i Miasta, dokonano podsumowania dotychczasowej działalności Muzeum, realizowanej dla mieszkańców regionu, a obejmującej zróżnicowaną ofertę i inicjatywy edukacyjne, adresowane do dzieci i młodzieży przedszkoli i szkół, oraz do osób dorosłych, zarówno aktywnych zawodowo, jak i do Seniorów.

Ponadto przedstawiono „muzealne” plany na najbliższą przyszłość, obejmujące realizowanie nowych projektów, pozyskiwanie nowych Partnerów do współpracy, czy wzbogacanie istniejących ekspozycji o kolejne cenne eksponaty, podnoszące atrakcyjność prezentowanych zbiorów. Przedstawiono także plany organizowania cyklicznych spotkań medycznych w Muzeum, z udziałem emerytowanych, ale i czynnych zawodowo lekarzy, farmaceutów i pielęgniarek, zarówno dla osób ze środowiska wymienionych zawodów, jak i szerokiej społeczności Śląska i Zagłębia.

Spotkanie z Panem Prezydentem Chęcińskim zaowocowało omówieniem zamierzeń, dotyczących wspierania Muzeum Medycyny i Farmacji SUM przez Miasto Sosnowiec, a także planami realizowania wspólnych, naukowych zadań, takich jak zorganizowanie Ogrodu Botanicznego w Sosnowcu, z kolekcją roślin leczniczych, adresowanego zarówno do mieszkańców Sosnowca, do goszczących w mieście osób, jak również do studentów i pracowników Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Dla studentów i pracowników Wydziału Nauk Farmaceutycznych SUM, Ogród Botaniczny będzie miejscem odbywania zajęć dydaktycznych z zakresu botaniki farmaceutycznej i farmakognozji oraz źródłem materiału roślinnego do badań naukowych.

Zorganizowanie posiedzenia Rady Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego w siedzibie Muzeum Medycyny i Farmacji SUM odbyło się za zgodą Jego Magnificencji Rektora Prof. dr hab. Przemysława Jałowieckiego, stanowiąc wyraz doskonałej współpracy Władz Uczelni z Władzami miasta Sosnowca.

[Przesłano przez: Bożena Langner]

SUM © 2016-2019