Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

W dniu 4 listopada br., w siedzibie Muzeum Medycyny i Farmacji SUM, odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego. Posiedzenie to zaszczycił swoją obecnością Prezydent Miasta Sosnowca, Pan Arkadiusz Chęciński. Podczas spotkania, któremu przewodniczyła Dziekan Wydziału Nauk Farmaceutycznych i Przewodnicząca Rady, prof. dr hab. Krystyna Olczyk, oprócz krótkiego omówienia bieżącej działalności Rady i efektów pracy Jej Członków na rzecz Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego i Miasta, dokonano podsumowania dotychczasowej działalności Muzeum, realizowanej dla mieszkańców regionu, a obejmującej zróżnicowaną ofertę i inicjatywy edukacyjne, adresowane do dzieci i młodzieży przedszkoli i szkół, oraz do osób dorosłych, zarówno aktywnych zawodowo, jak i do Seniorów.

Ponadto przedstawiono „muzealne” plany na najbliższą przyszłość, obejmujące realizowanie nowych projektów, pozyskiwanie nowych Partnerów do współpracy, czy wzbogacanie istniejących ekspozycji o kolejne cenne eksponaty, podnoszące atrakcyjność prezentowanych zbiorów. Przedstawiono także plany organizowania cyklicznych spotkań medycznych w Muzeum, z udziałem emerytowanych, ale i czynnych zawodowo lekarzy, farmaceutów i pielęgniarek, zarówno dla osób ze środowiska wymienionych zawodów, jak i szerokiej społeczności Śląska i Zagłębia.

Spotkanie z Panem Prezydentem Chęcińskim zaowocowało omówieniem zamierzeń, dotyczących wspierania Muzeum Medycyny i Farmacji SUM przez Miasto Sosnowiec, a także planami realizowania wspólnych, naukowych zadań, takich jak zorganizowanie Ogrodu Botanicznego w Sosnowcu, z kolekcją roślin leczniczych, adresowanego zarówno do mieszkańców Sosnowca, do goszczących w mieście osób, jak również do studentów i pracowników Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Dla studentów i pracowników Wydziału Nauk Farmaceutycznych SUM, Ogród Botaniczny będzie miejscem odbywania zajęć dydaktycznych z zakresu botaniki farmaceutycznej i farmakognozji oraz źródłem materiału roślinnego do badań naukowych.

Zorganizowanie posiedzenia Rady Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego w siedzibie Muzeum Medycyny i Farmacji SUM odbyło się za zgodą Jego Magnificencji Rektora Prof. dr hab. Przemysława Jałowieckiego, stanowiąc wyraz doskonałej współpracy Władz Uczelni z Władzami miasta Sosnowca.


[Przesłano przez: Bożena Langner]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2021

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.