Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

21 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się Gala Ambasadorów Kongresów Polskich, podczas której uhonorowano laureatów Programu.

W tym roku do grona 252 Ambasadorów dołączyło kolejnych 18, reprezentujących różne ośrodki naukowe, w tym prof. dr hab. n. med. Jarosław Barski, kierownik Centrum Medycyny Doświadczalnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Tytuł ten przyznawany jest za wyjątkowe osiągnięcia, którymi są organizacje w naszym kraju szczególnie prestiżowych wydarzeń naukowych, kulturalnych lub sportowych. Kryterium wyboru laureatów nie jest oparte wyłącznie na liczbie uczestników z zagranicy, ale przede wszystkim na randze wydarzeń w środowisku międzynarodowym.

Profesor Jarosław Barski otrzymał tytuł honorowy Ambasadora Kongresów Polskich, nadany przez Polską Organizację Turystyczną i Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce,
w uznaniu zasług w promowaniu Polski jako miejsca międzynarodowych kongresów, tj.:
- Seminar on Behavioral Methods, Katowice, 05.10.2009
- 2nd International Seminar on Behavioral Methods, Katowice, 21.10.2010
- 3rd International Seminar on Behavioral Methods, Szczyrk, 18-20.09.2014
- 4th International Seminar on Behavioral Methods, Katowice-Wisła 8-10.09.2016
- 5th International Seminar on Behavioral Methods, Kraków, 27-29.09.2018
- 14th International Congress of the Polish Neuroscience Society, Katowice, 27-30.08.2019
- Measuring Behavior 2020/6th International Seminar on Behavioral Methods, Kraków 27-29.05.2020

Tytuł Ambasadora jest znakiem jakości wskazującym na osobę o wyśmienitych zdolnościach dyplomatycznych i organizacyjnych, potrafiącą pogodzić interesy wielu środowisk, zaproponować program merytoryczny oraz scenariusz wydarzenia, a także zbudować i pokierować dużym zespołem w celu ich realizacji.
Relację z Gali można znaleźć na stronie https://www.pot.gov.pl/pl/pcb/news/w-katowicach-uhonorowano-ambasadorow-i-mecenasow-kongresow-polskich#i
Gratulujemy Panu Profesorowi dołączenia do elitarnego grona Ambasadorów Kongresów Polskich!

[Przesłano przez: Bożena Langner]
[Źródło: pot.gov.pl ]