Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Krzysztof Starszak

29 października 2019 r. w Warszawie odbyła się gala finałowa konkursu Złoty Skalpel 2019 organizowanego przez „Puls Medycyny” od 2008. Biorą w nim udział innowatorzy i pionierzy, którzy mogą pochwalić się wynalezieniem nowej metody diagnostycznej lub terapeutycznej. Wyróżniani są w nim także specjaliści, którzy stoją za implementacją światowych innowacji na rodzimym gruncie.

W jeden z nagrodzonych projektów „Pierwsza w Polsce operacja wszczepienia implantu custom-made stawu biodrowego z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości” zaangażował się student IV roku kierunku lekarskiego Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Krzysztof Starszak, który jednocześnie pełni funkcję wiceprzewodniczącego SKN Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, jest jednym z pomysłodawców i realizatorów ww. operacji przeprowadzonej pod kierownictwem dra hab. n. med. Pawła Łęgosza z Kliniki Ortopedii i Traumatologii WUM.

Serdecznie gratulujemy!

[Przesłano przez: Bożena Langner]