Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

25 października odbyło się uroczyste Dyplomatorium dla 123 absolwentów Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu SUM, w tym: 33 kierunku kosmetologia II stopnia, 26 kierunku biotechnologia medyczna II stopnia, 64 kierunku analityka medyczna.

W uroczystości uczestniczyły Władze Wydziału, Prorektor ds. Kształcenia Podyplomowego i Ustawicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dr hab. n. farm. Stanisław Boryczka, a także najbliżsi i przyjaciele absolwentów.

Absolwenci otrzymali dyplomy ukończenia studiów i wysłuchali ostatniego wykładu „Patologia dawniej i dziś” dr hab. n. med. Agaty Kubały-Dzik z Katedry i Zakładu Patologii Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu SUM.

30 października br. odbyło się Dyplomatorium dla 486 absolwentów studiów II stopnia Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach SUM, tj. 6 kierunku coaching medyczny, 27 kierunku elektroradiologia, 213 kierunku fizjoterapia, 125 kierunku pielęgniarstwo, 115 kierunku położnictwo.

Podczas Dyplomatorium obecne były Władze Wydziału, a także Prorektor ds. Studiów i Studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dr hab. n. med. Joanna Lewin-Kowalik. Dyrektor katowickiego Oddziału Towarzystwa Ubezpieczeń INTER Polska SA wręczyła nagrodę absolwentowi fizjoterapii Grzegorzowi Marsikowi za działalność organizacyjną, społeczną przyznaną przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego.

W tym ważnym dniu, jakim jest wręczenie dyplomów ukończenia studiów, absolwentom towarzyszyli najbliżsi i przyjaciele.

Na zakończenie uroczystości Dziekan Wydziału prof. dr hab. n. med. Jan Duława wygłosił wykład „Czym jest a czym nie jest medycyna?”.

Serdecznie gratulujemy!

[Przesłano przez: Bożena Langner]