dr hab. n. o zdrowiu Ryszard Plinta

W Operze Nova w Bydgoszczy odbyła się Gala Sportu Akademickiego, podczas której tradycyjnie nagrodzono najlepsze uczelnie w cyklu Akademickich Mistrzostw Polski 2018/2019. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach zajął III miejsce. Dyplom i puchar odebrał dr hab. n. o zdrowiu Ryszard Plinta, prof. SUM – kierownik Zakładu Adaptowanej Aktywności i Sportu Katedry Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach SUM w Katowicach.

- W uniwersjadach udział brało kilkanaście tysięcy studentów, a statystyki pokazują, że przynajmniej połowa z nich odnosi sukces profesjonalny. Jestem dumny z tej młodzieży, z tego jacy są i jak się zachowują - mówił prezes Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego, prof. Alojzy Nowak.

Podczas Gali Władze AZS dziękowały nie tylko uczelniom, studentom, ale również dwóm wspierającym sport studencki ministerstwom - Sportu i Turystyki oraz Nauki i Szkolnictwa Wyższego. - Wspólnie uruchomiliśmy bardzo dobry program dla studentów, którzy uzyskują dobre wyniki sportowe i mogą z tego powodu nie dawać sobie rady w nauce. Powołaliśmy wspólnie program Narodowej Reprezentacji Akademickiej, który pozwoli im pomóc w kontynuowaniu nauki - mówił prezes AZS prof. Alojzy Nowak. - Ten projekt to dopiero początek, ale bardzo ważny początek. Od stycznia na uczelnie trafi blisko 10 mln zł na organizację dodatkowych zajęć dydaktycznych według ich możliwości i potrzeb. To pozwoli na to, by mogli dalej się kształcić przygotowując jednocześnie do najważniejszych zawodów - mówił dyrektor Piotr Ziółkowski z MNiSW.


[Przesłano przez: Bożena Langner]

[Źródło: azs.pl]