Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
dr hab. n. o zdrowiu Ryszard Plinta

W Operze Nova w Bydgoszczy odbyła się Gala Sportu Akademickiego, podczas której tradycyjnie nagrodzono najlepsze uczelnie w cyklu Akademickich Mistrzostw Polski 2018/2019. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach zajął III miejsce. Dyplom i puchar odebrał dr hab. n. o zdrowiu Ryszard Plinta, prof. SUM – kierownik Zakładu Adaptowanej Aktywności i Sportu Katedry Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach SUM w Katowicach.

- W uniwersjadach udział brało kilkanaście tysięcy studentów, a statystyki pokazują, że przynajmniej połowa z nich odnosi sukces profesjonalny. Jestem dumny z tej młodzieży, z tego jacy są i jak się zachowują - mówił prezes Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego, prof. Alojzy Nowak.

Podczas Gali Władze AZS dziękowały nie tylko uczelniom, studentom, ale również dwóm wspierającym sport studencki ministerstwom - Sportu i Turystyki oraz Nauki i Szkolnictwa Wyższego. - Wspólnie uruchomiliśmy bardzo dobry program dla studentów, którzy uzyskują dobre wyniki sportowe i mogą z tego powodu nie dawać sobie rady w nauce. Powołaliśmy wspólnie program Narodowej Reprezentacji Akademickiej, który pozwoli im pomóc w kontynuowaniu nauki - mówił prezes AZS prof. Alojzy Nowak. - Ten projekt to dopiero początek, ale bardzo ważny początek. Od stycznia na uczelnie trafi blisko 10 mln zł na organizację dodatkowych zajęć dydaktycznych według ich możliwości i potrzeb. To pozwoli na to, by mogli dalej się kształcić przygotowując jednocześnie do najważniejszych zawodów - mówił dyrektor Piotr Ziółkowski z MNiSW.


[Przesłano przez: Bożena Langner]

[Źródło: azs.pl]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2021

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.