Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Pod koniec października w Auli im. prof. W. Zahorskiego w Katowicach-Ligocie odbyła się XVI Konferencja ,,Profilaktyka w Medycynie”, która już na stałe wpisała się w kalendarzu śląskich wydarzeń naukowych na najwyższym poziomie. W tym roku, oprócz Katedry i Kliniki Kardiologii Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Fundacji na rzecz Kardiologii w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach-Ochojcu, w organizację konferencji zaangażowała się również Rada Samorządu Doktorantów SUM.

Celem konferencji było propagowanie zasad promocji zdrowia i aktualnych wytycznych profilaktyki schorzeń różnych dziedzin medycyny. Główne tematy stanowiły zagadnienia z zakresu profilaktyki chorób układu krążenia, neurologii, pulmonologii, nefrologii, geriatrii, diabetologii, dermatologii, chorób zakaźnych i psychiatrii. Program konferencji obejmował prezentację najnowszych wytycznych służących poprawie skuteczności prewencji i leczenia oraz najnowszych wyników wieloośrodkowych badań klinicznych.
Konferencja ,,Profilaktyka w Medycynie” od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczestników, czego potwierdzeniem jest szesnasta edycja tego wydarzenia. Uczestniczą w niej studenci, młodzi adepci kierunków medycznych, doktoranci, naukowcy i kadra zatrudniona w ochronie zdrowia. Spotykają się i dyskutują z wybitnymi prelegentami świata medycyny - zarówno ze Śląska, jak i spoza regionu. Poza wykładami uznanych specjalistów konferencja stwarza studentom i doktorantom możliwość przedstawienia swoich prac podczas prezentacji posterów i studencko-doktoranckiej sesji ustnej. W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 200 słuchaczy, 12 prelegentów i ponad 50 autorów prac zaprezentowanych podczas sesji studencko-doktoranckiej i posterowej - 10 prac zostało nagrodzonych.
Konferencja otrzymała certyfikat INFARMY, a także została objęta Honorowym Patronatem przez JM Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dra hab. n. med. Przemysława Jałowieckiego.
Program konferencji oraz książkę abstraktów można znaleźć na stronie konferencji: http://profilaktykawmedycynie-2019.sum.edu.pl/

[Przesłano przez: Bożena Langner/Paulina Orczyk/Paweł Pawlica]

SUM © 2016-2019