Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Pod koniec października w Auli im. prof. W. Zahorskiego w Katowicach-Ligocie odbyła się XVI Konferencja ,,Profilaktyka w Medycynie”, która już na stałe wpisała się w kalendarzu śląskich wydarzeń naukowych na najwyższym poziomie. W tym roku, oprócz Katedry i Kliniki Kardiologii Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Fundacji na rzecz Kardiologii w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach-Ochojcu, w organizację konferencji zaangażowała się również Rada Samorządu Doktorantów SUM.

Celem konferencji było propagowanie zasad promocji zdrowia i aktualnych wytycznych profilaktyki schorzeń różnych dziedzin medycyny. Główne tematy stanowiły zagadnienia z zakresu profilaktyki chorób układu krążenia, neurologii, pulmonologii, nefrologii, geriatrii, diabetologii, dermatologii, chorób zakaźnych i psychiatrii. Program konferencji obejmował prezentację najnowszych wytycznych służących poprawie skuteczności prewencji i leczenia oraz najnowszych wyników wieloośrodkowych badań klinicznych.
Konferencja ,,Profilaktyka w Medycynie” od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczestników, czego potwierdzeniem jest szesnasta edycja tego wydarzenia. Uczestniczą w niej studenci, młodzi adepci kierunków medycznych, doktoranci, naukowcy i kadra zatrudniona w ochronie zdrowia. Spotykają się i dyskutują z wybitnymi prelegentami świata medycyny - zarówno ze Śląska, jak i spoza regionu. Poza wykładami uznanych specjalistów konferencja stwarza studentom i doktorantom możliwość przedstawienia swoich prac podczas prezentacji posterów i studencko-doktoranckiej sesji ustnej. W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 200 słuchaczy, 12 prelegentów i ponad 50 autorów prac zaprezentowanych podczas sesji studencko-doktoranckiej i posterowej - 10 prac zostało nagrodzonych.
Konferencja otrzymała certyfikat INFARMY, a także została objęta Honorowym Patronatem przez JM Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dra hab. n. med. Przemysława Jałowieckiego.
Program konferencji oraz książkę abstraktów można znaleźć na stronie konferencji: http://profilaktykawmedycynie-2019.sum.edu.pl/


[Przesłano przez: Bożena Langner/Paulina Orczyk/Paweł Pawlica]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.