Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

W dniu 17 października 2019 r. w Auli A3 im. Prof. Zahorskiego Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach oraz w Auli A3 Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu przy ul. Jedności 8 odbyła się czwarta edycja konferencji Studenckiego Towarzystwa Naukowego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach pod nazwą „Dołącz do STN”.

Konferencja ta co roku skierowana jest do studentów wszystkich kierunków studiów, którzy są zainteresowani rozpoczęciem pracy naukowej w jednym ze 174 działających w Uczelni Studenckich Kół Naukowych. Podczas spotkania studenci dowiadują się o zasadach dołączania do SKN, możliwościach płynących z prowadzenia badań w Kołach Naukowych i działalności STN SUM.

W Konferencji wzięli udział doświadczeni naukowcy i dydaktycy reprezentujący Opiekunów Studenckich Kół Naukowych. Po otwarciu Konferencji przez przedstawicieli Zarządu STN, kilka słów do zebranych uczestników skierowała Pani Kurator STN SUM, Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec. Pani Profesor zachęciła studentów do wczesnego rozpoczynania działalności w SKN i kontynuowania kariery naukowej po ukończeniu studiów. Dr n. med. Szymon Skoczyński, Opiekun SKN przy Katedrze Pneumonologii Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach, wygłosił wykład pt. "Od STN do przyszłej pracy zawodowej. Planowanie kariery medycznej na przykładzie działalności koła przy Katedrze i Klinice Pneumonologii SUM." Następnie dr hab. n. o zdrowiu Anna Brzęk, Kierownik Zakładu Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach, wygłosiła wykład pt. „Mikronaukowiec w wielkich badaniach... - student STN - brzmi dumnie". Trzecim zaproszonym gościem był dr n. med. Piotr Surmiak, Opiekun SKN przy Katedrze Neonatologii Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach, który wygłosił wykład pt. "Doświadczenia zdobyte w Kole Naukowym jako warsztat pracy przyszłego naukowca".

Zaproszeni prelegenci podzielili się z uczestnikami wspomnieniami z początków swojej działalności naukowej, udzielili rad i wskazówek dotyczących wyboru Koła Naukowego oraz dobrego merytorycznego i metodologicznego przygotowania do pracy naukowej. Opowiadali również o swoich doświadczeniach z pracy w charakterze Opiekunów SKN i wyzwaniach płynących z pełnionej funkcji.

Wystąpili również Przewodniczący Studenckich Kół Naukowych opowiadając o pracy w poszczególnych Kołach. Prezentowały się: SKN przy I Katedrze Kardiologii WNMK, SKN przy Katedrze Histologii WNMK, SKN przy Katedrze Anestezjologii WNMK, SKN przy Katedrze Chirurgii Dziecięcej i Urologii WNMK, SKN przy Katedrze Pediatrii WNMZ, SKN przy Katedrze Ortopedii WNMZ i SKN przy Katedrze Kardiochirurgii Dziecięcej WNMZ. Konferencja zakończyła się konkursem z nagrodami z wiedzy o STN SUM.

O godz. 18.00 rozpoczęła się druga część Konferencji, która miała miejsce w Wydziale Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu. Po otwarciu Konferencji przez Członka Zarządu STN, uczestników przywitał Prodziekan Wydziału, dr hab. n. med. Robert Wojtyczka. Wykład honorowy wygłosiła dr hab. n. farm. Małgorzata Maciążek – Jurczyk, Kierownik Katedry i Zakładu Farmacji Fizycznej WNF SUM.

Następnie swoje naukowe dokonania oraz plany na przyszłość przedstawili Przewodniczący Kół Naukowych działających w Wydziale: SKN przy Katedrze i Zakładzie Biofarmacji, SKN przy Katedrze i Zakładzie Farmacji Fizycznej, SKN przy Katedrze i Zakładzie Biochemii, SKN przy Katedrze i Zakładzie Podstawowych Nauk Biomedycznych, SKN przy Katedrze i Zakładzie Toksykologii i Bioanalizy, SKN przy Katedrze i Zakładzie Chemii i Analizy Leków i SKN przy Katedrze i Zakładzie Chemii Organicznej.

Tegoroczna edycja Konferencji po raz kolejny cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uczestniczyło w niej prawie 200 studentów.


[Przesłano przez: Bożena Langner/Agnieszka Wiórek]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.