Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
zdjęcie rynekzdrowia.pl

21 października odbyła się Gala Portrety Polskiej Medycyny 2019. Wyróżnienia są wręczane lekarzom, znakomitym menedżerom ochrony zdrowia, postaciom, które w szczególny sposób przyczyniają się do sprawnego funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej. Kandydatów zgłaszają dziennikarze Rynku Zdrowia, a następnie - w drodze głosowania - wybierają spośród nich Laureatów.

Wyróżnienia zostały wręczone w sześciu kategoriach:
• Menedżer Rynku Zdrowia (placówki publiczne)
• Menedżer Rynku Zdrowia (placówki niepubliczne)
• Lekarz Rynku Zdrowia
• Wydarzenie Rynku Zdrowia
• Osobowość Rynku Zdrowia
• Lider Rynku Zdrowia.

W tym roku wręczono wyróżnienie specjalne dla Lidera 15-lecia Rynku Zdrowia, które odebrał prof. Marian Zembala, ceniony kardiochirurg i transplantolog, były Minister Zdrowia. Profesor pełni funkcję kierownika Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiochirurgii, Transplantologii, Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Od 1993 roku kieruje Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Lista sukcesów zarówno tego ośrodka, jak i samego Profesora, jest imponująca. Przypomnijmy tyko, że w 1985 roku uczestniczył w pierwszej udanej transplantacji serca w Polsce w zespole Profesora Zbigniewa Religi. W 2001 roku Prof. Marian Zembala jako pierwszy w Polsce przeprowadził wraz z zespołem operację przeszczepienia płuco-serca. W 2016 r. Profesor Zembala został prezesem Europejskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgicznego (EACTS).

- Chciałbym przy tej okazji podzielić się refleksją... Polska medycyna jest silna, nie wstydźmy się jej! Spędziłem sześć tygodni na oddziale intensywnej terapii paryskiego szpitala. Był to dla mnie trudny czas, ale z tej perspektywy mogę powiedzieć, że nasze szpitale wyglądają naprawdę dobrze. Empatia nie jest czymś pokazowym, ale naturalnym. To zasługa zespołów leczących, pielęgniarek, fizjoterapeutów - po prostu całych ludzkich zespołów. Uczymy naszych wychowanków, że empatia jest czymś niesłychanie ważnym, ale, niestety, ciągle za mało docenianym. Dzielmy się nią, przekazujmy ją naszym chorym. Nie zabierajmy im nadziei - podkreślał w czasie swojego wystąpienia w czasie Gali XV Forum Rynku Zdrowia prof. Marian Zembala.


[Przesłano przez: Bożena Langner]

[Źródło: rynekzdrowia.pl]
[Zdjęcia: fot. rynekzdrowia.pl]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.