Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Na terenie kampusu akademickiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przy ul. Medyków 18 odbyły się pierwsze Targi Pracy zorganizowane przez Dział Karier Studenckich i Promocji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach z myślą o studentach Uczelni. Targi otwarła Prorektor ds. Rozwoju i Promocji Uczelni prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta.

Odwiedzający mieli okazję bezpośrednio porozmawiać z potencjalnymi pracodawcami na temat możliwości rozwoju zawodowego, podjęcia zatrudnienia, praktyk, stażu. Osoby zainteresowane otwarciem własnej działalności gospodarczej mogli odwiedzić stoiska Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy i dowiedzieć się jakie są składki ubezpieczeń, wymagania sanitarne dotyczące uruchomienia gabinetu medycznego, a także możliwości otrzymania dotacji lub wsparcia finansowego.

Studenci mogli porozmawiać również z przedstawicielami następujących podmiotów:
- Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach;
- Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach;
- Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II SPSK Nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach;
- Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa;
- Beta Med;
- Unii Brackiej;
- ALAB Laboratoria;
- Śląskich Laboratoriów Analitycznych;
- Medicover;
- PZU Zdrowie;
- Apteki Blisko Ciebie;
- Ziko Apteki;