Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach otwarto zmodernizowany Oddział Chirurgii Onkologicznej. W uroczystości z ramienia Uczelni uczestniczył Prorektor ds. Klinicznych
dr hab. n. med. Damian Czyżewski, prof. SUM.

Na ponad 1000 m2 powstał oddział łóżkowy wraz z punktem pielęgniarskim, pokojem przygotowawczym, gabinetem diagnostyczno-zabiegowym oraz salą nadzoru poznieczuleniowego i salą w standardzie intensywnej opieki medycznej. Oddział skomunikowany jest bezpośrednio z blokiem operacyjnym. Większa przestrzeń wraz z nowoczesnym wyposażeniem to ogromny komfort dla pacjentów oraz personelu medycznego.
O potrzebie przeprowadzenia tak gruntownej inwestycji mówi dr hab. n. med. Zoran Stojcev – kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej SUM, a zarazem lekarz kierujący Oddziałem Chirurgii Onkologicznej - W województwie śląskim zachorowalność i umieralność na nowotwory złośliwe jest najwyższa w Polsce. Stąd ogromna potrzeba tworzenia ośrodków wyspecjalizowanych w ich leczeniu pozwalających na skrócenie kolejek i szybki dostęp do specjalistycznego leczenia. Dotychczas Oddział Chirurgii Onkologicznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach miał ograniczone możliwości w wykonywaniu zabiegów usuwania nowotworów piersi i tarczycy. Dzięki poczynionej inwestycji możemy mówić o chirurgii onkologicznej w pełnym zakresie pozwalającej na zabiegi również w obrębie jamy brzusznej.
Jak dodaje – Obecnie w naszym ośrodku pacjenci onkologiczni mogą liczyć na kompleksowość leczenia. Ścisła współpraca z innymi Oddziałami: Onkologii, Onkologii Klinicznej, Radioterapii czy Endokrynologii i Nowotworów Neuroendokrynnych pozwala na znaczącą poprawę wyników leczenia.

W ramach inwestycji wyodrębniono również pomieszczenia na działalność dydaktyczną.
Do dyspozycji studentów oddana zostanie sala wykładowa.
- Zmodernizowany Oddział wraz ze stworzoną częścią dydaktyczną daje również duże możliwości przyszłej kadrze lekarskiej. Studenci mogą w jednym miejscu zdobywać wiedzę teoretyczną i uczestniczyć w rozbudowanych zajęciach praktycznych – podkreśla dr hab. n. med. Zoran Stojcev.

Koszt inwestycji to niemal 10 mln zł. Całość została sfinansowana z funduszy własnych Szpitala. Prace trwały 8 miesięcy.


[Przesłano przez: Justyna Skolik]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.