Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

W dniu 23 września w Wydziale Nauk o Zdrowiu w Katowicach, 26 września w Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, a 27 września w Wydziale Zdrowia Publicznego w Bytomiu odbyły się ostatnie posiedzenia Rad Wydziałów.

Uczestniczył w nich prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki JM Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, który zaprezentował informacje na temat zmian, które wchodzą w życie w SUM w związku z Ustawą 2.0. Z kolei prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański, Prorektor ds. Nauki, w krótkiej prezentacji przedstawił zasadnicze uregulowania wprowadzone w SUM dotyczące funkcjonowania Szkoły Doktorskiej. Pisaliśmy o tym tutaj: http://sum.edu.pl/uczelnia/wiadomosci-z-zycia-uczelni/10513-ostatnie-posiedzenie-rady-wydzialu-lekarskiego-w-katowicach.

JM Rektor SUM, w imieniu społeczności akademickiej, podziękował Władzom oraz Radom Wydziałów za dotychczasową pracę i wkład w rozwój Uczelni.

Od 1 października 2019 r. funkcję Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach nadal będzie pełnił prof. dr hab. n. med. Jan Duława, a Prodziekanami w dalszym ciągu zostają dr hab. n. med. Grażyna Markiewicz-Łoskot, prof. dr hab. n. med. Agnieszka Drosdzol-Cop oraz dr hab. n. med. Jacek Durmała.

Podczas posiedzenia Rady Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu powołanie na funkcję Dziekana przyjęła dotychczasowa Prodziekan dr hab. n. med. Alicja Grzanka, Prodziekanów – dr hab. n. med. Joanna Żywiec z Kliniki Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Nefrologii oraz dr hab. n. med. Małgorzata Skucha-Nowak z Zakładu Propedeutyki Stomatologii.

Zgodnie z powołaniami wręczonymi przez JM Rektora w dniu 27 września podczas posiedzenia Rady Wydziału Nauk o Zdrowiu w Bytomiu, funkcję Dziekana od 1 października 2019 r. będzie kontynuowała dr hab. n. farm Elżbieta Grochowska-Niedworok, funkcję Prodziekana dr hab. n. o zdrowiu Piotr Romaniuk. Jak wskazał JM Rektor podczas spotkania -zgodnie z nowymi przepisami Dziekan Wydziału może wystąpić do Rektora o powołanie kolejnego Prodziekana. 30 września br. do Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach taki też wniosek wpłynął i JM Rektor wydał zgodę na powołanie na Prodziekana Wydziału od 1 października 2019 r. dra hab. n. med. Sebastiana Grosickiego.

Serdecznie gratulujemy!

 

 


[Przesłano przez: Bożena Langner]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.