Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Wręczenie odznaczeń -Źródło: Śląska Izba Lekarska.

Śląska Izba Lekarska świętowała 30-lecie Odrodzenia Samorządu Lekarskiego w katowickiej NOSPR. 17 maja 1989 r. uchwalono bowiem ustawę o izbach lekarskich i reaktywowano samorząd lekarski. Ustawa zapewniała izbom dużą autonomię i niezależność od czynników politycznych i administracyjnych.

Wydarzenie zgromadziło ponad 1000 lekarzy i lekarzy dentystów. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach reprezentował prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański, Prorektor ds. Nauki, który w imieniu JM Rektora prof. dra hab. n. med. Przemysława Jałowieckiego pogratulował jubileuszu i życzył wszelkiej pomyślności oraz sukcesów na kolejne lata działalności. Podkreślił również, że Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach i Śląska Izba Lekarska współpracują ze sobą. Śląskie Konferencje Medyczno-Prawne, kurs atestacyjny do specjalizacji w zakresie chorób wewnętrznych, projekt „Determinanty pomyślnego starzenia się seniorów w aglomeracji śląskiej” zrealizowany przez Uczelnię, a w który zaangażował się prężnie działający Lekarski Uniwersytet Trzeciego Wieku Śląskiej Izby Lekarskiej to przykłady wspólnych działań.

 

Podczas spotkania wyświetlono film „Odrodzenie” przygotowany na tę uroczystość, a także wręczono odznaczenia państwowe, ministerialne, wojewódzkie i izbowe, które otrzymali również nauczyciele akademiccy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Odznaczenie państwowe – Srebrny Krzyż Zasługi otrzymał prof. dr hab. n. med. Jarosław Markowski z Katedry i Kliniki Laryngologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach.
Srebrną odznakę honorową za zasługi dla Województwa Śląskiego odebrała prof. dr hab. n. med. Katarzyna Ziora z Katedry i Kliniki Pediatrii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu.
Odznakę honorową „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia” otrzymał dr hab. n. med. Dariusz Kajdaniuk z Zakładu Patofizjologii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu. Srebrne odznaczenie izbowe Zasłużony dla Lekarzy Pro Medico otrzymał dr n. med. Krzysztof Siemianowicz z Katedry i Zakładu Biochemii Wydziału Lekarskiego w Katowicach.

 

Serdecznie gratulujemy!


[Przesłano przez: Bożena Langner]

[Zdjęcie: Śląska Izba Lekarska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2021

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.