Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

W Imielinie, w ramach promocji studiów podyplomowych Enologia, prowadzonych przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach we współpracy z Winnicą Patria, odbyło się „Spotkanie w Winnicy”.

Przybyłych przywitał gospodarz Jacek Penczek oraz prof. dr hab. n. farm. Stanisław Boryczka, Prorektor ds. Kształcenia Podyplomowego i Ustawicznego SUM. Goście zwiedzili Winnicę, o której opowiedział jej właściciel. Z kolei lek. Jacek Zimoch, doktorant SUM, podczas wykładu przedstawił prozdrowotne właściwości wina.

O czynnikach wpływających na prozdrowotne właściwości wina, ale nie tylko, będą mogli dowiedzieć się słuchacze studiów podyplomowych Enologia. Zdobędą oni wiedzę i umiejętności praktyczne pozwalające na zrozumienie problemów technologii  produkcji wina, klasyfikacji, normowania jakości, oceny mikrobiologicznej, chemicznej, sensorycznej oraz instrumentalnej. Słuchacze zapoznają się również z problemami upraw winorośli, typologią i regionami winiarskimi oraz obowiązującymi regulacjami prawnymi z zakresu enologii i sytemu prawa winiarskiego, a także z różnymi aspektami sommelierstwa. Będą uczestniczyć w zajęciach teoretycznych i praktycznych z uwzględnieniem ćwiczeń laboratoryjnych i wyjazdów terenowych.

Zajęcia będą prowadzili znakomici nauczyciele akademiccy i praktycy z branży winiarskiej, m.in. historię wina będzie wykładał prof. Jan Malicki, Rektor Akademii Wina w Promnicach, o uprawie winorośli będzie mówił prof. Jerzy Lisek z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, o winie i zdrowiu lek. Jacek Zimoch z III Kliniki Kardiologii SUM, podstawy sommelierstwa będzie wykładała Monika Bielka-Vescovi, założycielka Szkoły Sommelierów w Krakowie, a właściciel Winnicy Jacek Penczek opowie o produkcji wina, uprawie winorośli.

Studia podyplomowe na kierunku Enologia będą prowadzone w trybie niestacjonarnym przez dwa semestry. Zainteresowani dokumenty mogą składać w Dziekanacie Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej przy ul. Jedności 8 w Sosnowcu (nabór otwarty - do wyczerpania limitu miejsc).

Wykaz dokumentów oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.studiapodyplomowe.sum.edu.pl w zakładce Studia Podyplomowe/Wydział Farmaceutyczny z OML w Sosnowcu/Enologia.


[Przesłano przez: Bożena Langner]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.