Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

W Auli im. prof. Witolda Zahorskiego Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odbyło się ostatnie posiedzenie Rady Wydziału. Prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki Rektor SUM przedstawił zwięzłe informacje na temat zmian, które wchodzą w życie w SUM w związku z Ustawą 2.0.

Od dnia 1 października 2019 r. zacznie obowiązywać nowy Statut Uczelni, Regulamin Organizacyjny, Regulamin Pracy oraz Regulamin Wynagradzania, Dokumenty kształtujące strukturę organizacyjną i precyzujące szereg zagadnień związanych z funkcjonowaniem Uczelni i jej pracowników.

W Uczelni zachowano strukturę 5 wydziałów, którym statutowo nadano nazwy: Wydział Nauk Medycznych w Katowicach, Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu, Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu, Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu, Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach. JM Rektor przedstawił zadania Wydziałów oraz Dziekana w świetle zmian wynikających z Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, a także nowy tryb powoływania kierowników jednostek organizacyjnych.

Następnie prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański Prorektor ds. Nauki w krótkiej prezentacji przedstawił zasadnicze uregulowania wprowadzone w SUM dotyczące funkcjonowania Szkoły Doktorskiej. Pierwsza rekrutacja do Szkoły na rok akademicki 2019/2020 była prowadzona od czerwca do sierpnia 2019 r. W wyniku jej zakończenia przyjęto 84 osoby (limit miejsc 115). Dla społeczności akademickiej ważne jest to, że wraz z początkiem roku akademickiego wejdą w życie liczne zmiany dotyczące nadawania stopnia doktora, doktora habilitowanego i profesora. Organami do nadawania stopni naukowych nie są już Rady Wydziałów, ale Rada Dziedziny Naukowej oraz trzy Rady Dyscyplin Naukowych: Rada Dyscypliny Naukowej dla nauk medycznych, Rada Dyscypliny Naukowej dla nauk farmaceutycznych oraz Rada Dyscypliny Naukowej dla nauk o zdrowiu.

Na zakończenie w imieniu całej społeczności akademickiej prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki Rektor SUM podziękował dotychczasowym władzom Wydziału Lekarskiego w Katowicach oraz Radzie Wydziału, za dotychczasową pracę i wkład w rozwój Uczelni.

Powołanie na stanowisko Dziekana przyjął dr hab. n. med. Tomasz Francuz z Katedry i Zakładu Biochemii, Prodziekanów - prof. dr hab. n. med. Aneta Gawlik z Katedry i Kliniki Pediatrii i Endokrynologii Dziecięcej, prof. dr hab. n. med. Grzegorz Helbig z Katedry i Kliniki Hematologii i Transplantacji Szpiku oraz dr hab. n. med. Maciej Kaźmierski z Kliniki Kardiologii i Chorób Strukturalnych Serca. Od dnia 1 października 2019 r. osoby te będę pełnić powierzone im obowiązki.

Natomiast funkcję Dyrektora Szkoły Doktorskiej będzie pełnić obecna Pełnomocnik Rektora ds. utworzenia Szkoły Doktorskiej SUM - prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec z I Katedry i Kliniki Kardiologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach.

Serdecznie gratulujemy!


[Przesłano przez: Bożena Langner]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.