Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Spotkanie w winnicy

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach oraz Winnica Patria organizują 6 września o godz. 18:00 w Imielinie przy ul. Poniatowskiego 53 wyjątkowy wieczór w jednej z pierwszych winnic na Górnym Śląsku.

W programie zaplanowano m.in. zwiedzanie winnicy oraz wykład lek. Jacka Zimocha o wpływie wina na zdrowie.

Wstęp na spotkanie 6 września 2019 r. jest bezpłatny i skierowany tylko dla osób pełnoletnich. Obowiązują zapisy. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach skontaktuje się z zakwalifikowanymi osobami.

Formularz rejestracyjny

Spotkanie jest organizowane dla osób pełnoletnich w ramach promocji studiów podyplomowych Enologia, które prowadzone są w trybie niestacjonarnym i trwają dwa semestry.

Studia przeznaczone są dla osób posiadających tytuł zawodowy magistra, bądź tytuł zawodowy licencjata, które zamierzają pogłębić swoją wiedzę merytoryczną oraz zdobyć nowe umiejętności w zakresie enologii. Zajęcia dydaktyczne obejmują część teoretyczną oraz praktyczną z uwzględnieniem ćwiczeń laboratoryjnych i wyjazdów terenowych.

W czasie trwania studiów podyplomowych na kierunku Enologia słuchacze zdobywają teoretyczną wiedzę interdyscyplinarną i umiejętności praktyczne pozwalające na zrozumienie problemów technologii produkcji wina, klasyfikacji, normowania jakości, oceny mikrobiologicznej, chemicznej, sensorycznej oraz instrumentalnej. Zapoznają się również z problemami upraw winorośli, typologią i regionami winiarskimi oraz obowiązującymi regulacjami prawnymi z zakresu enologii i sytemu prawa winiarskiego, a także z czynnikami wpływającymi na właściwości prozdrowotne wina i różnymi aspektami sommelierstwa.

Przy optymalnej liczbie słuchaczy, liczącej 22 osoby, koszt to 5 970,00 złotych, w tym za semestr zimowy: 2 985,00 zł, za semestr letni: 2 985,00 złotych. Kandydaci ubiegający się o rozpoczęcie studiów podyplomowych powinni złożyć wymagane dokumenty w Dziekanacie Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej przy ul. Jedności 8 w Sosnowcu (nabór otwarty, do wyczerpania limitu miejsc).

Wykaz potrzebnych dokumentów oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://studiapodyplomowe.sum.edu.pl/studia-podyplomowe/wfzoml/enologia

[Przesłano przez: Bożena Langner]

SUM © 2016-2019