Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Spotkanie w winnicy

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach oraz Winnica Patria organizują 6 września o godz. 18:00 w Imielinie przy ul. Poniatowskiego 53 wyjątkowy wieczór w jednej z pierwszych winnic na Górnym Śląsku.

W programie zaplanowano m.in. zwiedzanie winnicy oraz wykład lek. Jacka Zimocha o wpływie wina na zdrowie.

Wstęp na spotkanie 6 września 2019 r. jest bezpłatny i skierowany tylko dla osób pełnoletnich. Obowiązują zapisy. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach skontaktuje się z zakwalifikowanymi osobami.

Formularz rejestracyjny

Spotkanie jest organizowane dla osób pełnoletnich w ramach promocji studiów podyplomowych Enologia, które prowadzone są w trybie niestacjonarnym i trwają dwa semestry.

Studia przeznaczone są dla osób posiadających tytuł zawodowy magistra, bądź tytuł zawodowy licencjata, które zamierzają pogłębić swoją wiedzę merytoryczną oraz zdobyć nowe umiejętności w zakresie enologii. Zajęcia dydaktyczne obejmują część teoretyczną oraz praktyczną z uwzględnieniem ćwiczeń laboratoryjnych i wyjazdów terenowych.

W czasie trwania studiów podyplomowych na kierunku Enologia słuchacze zdobywają teoretyczną wiedzę interdyscyplinarną i umiejętności praktyczne pozwalające na zrozumienie problemów technologii produkcji wina, klasyfikacji, normowania jakości, oceny mikrobiologicznej, chemicznej, sensorycznej oraz instrumentalnej. Zapoznają się również z problemami upraw winorośli, typologią i regionami winiarskimi oraz obowiązującymi regulacjami prawnymi z zakresu enologii i sytemu prawa winiarskiego, a także z czynnikami wpływającymi na właściwości prozdrowotne wina i różnymi aspektami sommelierstwa.

Przy optymalnej liczbie słuchaczy, liczącej 22 osoby, koszt to 5 970,00 złotych, w tym za semestr zimowy: 2 985,00 zł, za semestr letni: 2 985,00 złotych. Kandydaci ubiegający się o rozpoczęcie studiów podyplomowych powinni złożyć wymagane dokumenty w Dziekanacie Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej przy ul. Jedności 8 w Sosnowcu (nabór otwarty, do wyczerpania limitu miejsc).

Wykaz potrzebnych dokumentów oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://studiapodyplomowe.sum.edu.pl/studia-podyplomowe/wfzoml/enologia

[Przesłano przez: Bożena Langner]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.