Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

flagi

logo APHEA

Informujemy, że program nauczania na kierunku zdrowie publiczne, prowadzonym w Wydziale Zdrowia Publicznego w Bytomiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, przeszedł pozytywnie procedurę walidacji przez Agencję APHEA (Agency for Public Health Education Accreditation) co oznacza, że spełnia międzynarodowe standardy kształcenia na tym kierunku studiów i absolwenci uzyskują wykształcenie nieróżniące się standardem od najlepszych uczeni na świecie.

Agency for Public Health Education Accreditation jest organem akredytującym kształcenie na kierunku zdrowie publiczne. Jej istnienie jest efektem współpracy Światowej Organizacji Zdrowia i Stowarzyszenia Szkół Zdrowia Publicznego Regionu Europejskiego (ASPHER) zrzeszającego najlepsze uczelnie kształcące w zakresie zdrowia publicznego z obszaru Europy, a także innych kontynentów.

W 2018 r. SUM zawarł umowę z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie w celu sfinansowania przeprowadzenia ww. procedury uzyskiwania zagranicznej akredytacji. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (projekt pozakonkursowy o charakterze koncepcyjnym pt. Akredytacje zagraniczne w ramach działania określonego we wniosku o dofinansowanie projektu nr POWR.03.03.00-00-P004/16).

Walidacja programu nauczania jest pierwszym krokiem do uzyskania akredytacji APHEA, a cały proces powinien się zakończyć do 31 grudnia br.


[Przesłano przez: Dominika Grzeszczyk]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.