Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

CWUR logo

The Center for World University Rankings (CWUR) publikuje globalne rankingi uniwersyteckie, które mierzą jakość kształcenia i szkolenia studentów, a także prestiż i jakość prowadzonych badań przez pracowników naukowych.

W najnowszym rankingu CWUR na lata 2019-2020 SUM zajął 11 miejsce w Polsce (spośród 37 sklasyfikowanych polskich uczelni do tego rankingu) oraz 933 miejsce wśród 2000 sklasyfikowanych do tego rankingu uczelni z całego świata. Według informacji z CWUR nasza Uczelnia znajduje się w ok. 5 % najlepszych uniwersytetów na świecie. Dla porównania, w rankingu CWUR za 2018-2019 r., sklasyfikowano tylko 10 polskich uczelni, w tym nie uwzględniono SUM.
O poszczególnych miejscach otrzymanych w rankingu CWUR decydowały wskaźniki, takie jak:

1. jakość edukacji, mierzona liczbą absolwentów uniwersytetów, którzy zdobyli najważniejsze międzynarodowe nagrody, wyróżnienia i medale w stosunku do wielkości uczelni (25%),
  2. zatrudnienie absolwentów, mierzone liczbą absolwentów uczelni, którzy posiadali/posiadają najwyższe stanowiska w wiodących światowych firmach w stosunku do wielkości uczelni (25%),
  3. jakość uczelni, mierzona liczbą pracowników naukowych, którzy zdobyli najważniejsze międzynarodowe nagrody, wyróżnienia i medale (10%),
  4. wyniki badań:
    1. mierzone całkowitą liczbą artykułów naukowych (10%),
    2. publikacje wysokiej jakości, mierzone liczbą artykułów naukowych ukazujących się w czasopismach najwyższej klasy (10%),
    3. wpływ, mierzony liczbą artykułów naukowych pojawiających się w najbardziej wpływowych czasopismach (10%),
    4. cytowania, mierzone liczbą najczęściej cytowanych artykułów naukowych (10%).

CWUR zastrzega, że metodologia tworzenia rankingu kładzie równy nacisk na środowisko uczenia się i badania.

[Przesłano przez: Klaudia Libront]

SUM © 2016-2019