Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Logo j-elita

Towarzystwo ''J-elita'' ogłosiło IV edycję Konkursu im. prof. Witolda Bartnika na najlepszą pracę doktorską, magisterską i licencjacką dotyczącą szeroko rozumianej tematyki nieswoistych chorób zapalnych jelita. Nagrody to kwoty od 2 do 5 tys. zł.

Organizatorzy konkursu zachęcają do nadsyłania prac nie tylko z gastroenterologii, ale także innych dziedzin medycyny oraz genetyki, biologii, dietetyki czy psychologii.

- Nasze stowarzyszenie jest chyba jedyną organizacją pacjentów w Polsce, która organizuje konkurs dla młodych adeptów nauki. Chcemy w ten sposób zainteresować ich problematyką nieswoistych zapaleń jelita i zmotywować do podzielenia się wynikami swoich badań. Zachęcamy do nadsyłania prac nie tylko z gastroenterologii, ale także innych dziedzin medycyny oraz genetyki, biologii, dietetyki czy psychologii - mówi dr hab. Małgorzata Mossakowska, pomysłodawca oraz Sekretarz Kapituły Konkursu, a zarazem prezes honorowa Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita ''J-elita''.

Prace będą oceniać: prof. Grażyna Rydzewska, prezes Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, prof. Andrzej Radzikowski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz dr hab. Małgorzata Mossakowska. Autor najlepszej pracy doktorskiej otrzyma 5 tys. zł, magisterskiej 3 tys. zł, zaś licencjackiej 2 tys. zł.

Do konkursu można zgłaszać prace obronione w latach 2017-2018 oraz do 21 września 2019 r. Regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej Towarzystwa: j-elita.org.pl.

[Przesłano przez: Marta Milewska]

SUM © 2016-2019