Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

19 lipca 2019 r. w parafii św. Józefa w Zabrzu odbył się pogrzeb śp. prof. dra hab. n. med. Jerzego Sikory. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyli najbliżsi, przyjaciele, znajomi Profesora, ale również społeczność akademicka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – Władze Uczelni, współpracownicy, studenci.

W imieniu całej społeczności akademickiej słowa pożegnania wygłosiła Prorektor ds. Promocji i Rozwoju Uczelni, prof. Violetta Skrzypulec-Plinta. „Żegnamy specjalistę, szlachetnego i prawego człowieka, szanowanego i cenionego przez współpracowników i młodzież nauczyciela akademickiego, cieszącego się autorytetem w środowisku medycznym” – mówiła Prorektor.

Głos zabrali również najbliżsi Profesora oraz Małgorzata Mańka-Szulik – prezydent miasta Zabrze, prof. Jan Duława – Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach, dr n. med. Mariusz Wójtowicz – Prezes Zarządu Szpitala Miejskiego w Zabrzu, prof. Mariusz Zimmer, Prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologii i Perinatologii, prof. Ryszard Poręba – wieloletni współpracownik i przyjaciel Profesora.

Prof. dr hab. n. med. Jerzy Sikora zmarł 12 lipca 2019 r. Był zaangażowany w rozwój nauki i ginekologii polskiej. Pełnił funkcję kierownika Katedr i Klinik Perinatologii i Ginekologii Onkologicznej oraz Ginekologii i Położnictwa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, kierownika Oddziału Położniczo-Ginekologicznego w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu. Był członkiem wielu towarzystw naukowych i komitetów redakcyjnych czasopism naukowych, przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej, wybitnym dydaktykiem i naukowcem, odznaczonym m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem „50 lat Oddziału Śląskiego Towarzystwa Ginekologicznego”.

[Przesłano przez: Bożena Langner]

SUM © 2016-2019