Dyplom

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka SPSK nr 6 SUM zostało wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie na Zakład Opieki Zdrowotnej Uśmiechniętego Pacjenta 2018/2019 organizowanym przez Fundację JA-Joy Aim.

Zgłoszony projekt pt.: „Dzieci Niepodległej – obchody 100–lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II Szpitala Klinicznego Nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach” to 12 tematycznych imprez (dotyczyły wiary, historii, przyrody, literatury polskiej, filmu, muzyki, teatru, harcerstwa, śpiewania pieśni i hymnu, wojska polskiego) zrealizowanych na przestrzeni od 16 października do 28 listopada 2018 r., w których udział wzięło ponad 320 dzieci i około 120 rodziców i opiekunów. Część tych wydarzeń została przygotowana wyłącznie przez GCZD SPSK nr 6 SUM, część we współpracy z partnerami – ich udział również został doceniony przez jurorów.

Do konkursu przystąpiło 130 podmiotów leczniczych, a 23 zostały wyróżnione. GCZD SPSK nr 6 SUM w Katowicach zostało docenione przez Radę Fundacji, jak podkreślono w liście gratulacyjnym, za wzorową inicjatywę na rzecz poprawy standardów leczenia i pobytu pacjentów. Jurorzy uznali, w tym Rzecznik Praw Pacjenta, że projekt jest „wyjątkowy, jedyny i unikalny w swoim rodzaju, integrujący personel, edukujący pacjentów, niosący radość i nadzieję na poprawę zdrowia”.

Serdecznie gratulujemy!


[Przesłano przez: Bożena Langner]