Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Plakat

Uprzejmie informuję, że pracownicy i studenci Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu, jak co roku, na zaproszenie Prezydenta Miasta Sosnowca, włączyli się w organizowany przez Urząd Miasta Sosnowiec „Tydzień Dnia Dziecka”. Wydarzenia te stanowiły wspaniałą okazję do promocji Uczelni poprzez aktywny Udział społeczności Wydziału w organizacji poszczególnych warsztatów.

W tym roku, na prośbę Włodarzy Miasta, zorganizowaliśmy następujące warsztaty:

1. Z okazji Dnia Matki w dn. 26.05.2019 r.:
    1. „Zrób mamie prezent – warsztaty rękodzielnicze z tworzenia breloczków do kluczy”; warsztaty te prowadzone były przez pracowników Biblioteki Wydziału;
    2. 3 stanowiska do makijażu/wizażu przygotowane i wykonywane przez pracowników Katedry i Zakładu Kosmetologii;
    3. stanowisko, w którym dokonywany był pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz analiza składu ciała; przygotowane przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji;
    4. Przesiewowe badania stanu stóp przy użyciu podoskopu, prowadzone przez Katedrę i Zakład Kosmetologii;
    5. Akcja o nazwie: „Dzień Dawcy Szpiku” w Sosnowcu przeprowadzona przez Fundację DKMS. Przedstawicielami byli studenci WFzOML w Sosnowcu
  2. Z okazji Dnia Dziecka w dn. 01.06.2019 r.:
    1. „Szpital dla zwierząt” prowadzony przez Katedrę i Zakład Toksykologii i Bioanalizy oraz Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych SUM, Studenckie Towarzystwo Naukowe SUM, Stowarzyszenie Młodych Biotechnologów SUM
    2. Warsztaty z cyklu „Zrób to sam”, organizowane przez Katedrę i Zakład Biochemii i Studentów

- program pokazów chemicznych,
- chemiczne światła drogowe,
- chemiczne perpetuum mobile,
- pasta do zębów dla słonia,
- magiczny barwnik zmieniający kolor pod wpływem ciepła,
- zdjęcie ulubionego bohatera z bajki starą techniką cyjanotypii,
- zegar jodowy,
- mierzenie napięcia

Całość przedsięwzięcia nadzorowała Koordynator ds. Promocji Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu dr Wanda Suchecka.

Zorganizowane warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Dowodem na to jest list gratulacyjny od Pana Prezydenta Sosnowca, Arkadiusza Chęcińskiego w którym dziękuje On za zorganizowanie warsztatów w ramach Tygodnia Dziecka w Sosnowcu i zaprasza do współpracy w następnych latach.

Wanda Suchecka

[Przesłano przez: Wanda Suchecka]