Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Plakat

Uprzejmie informuję, że pracownicy i studenci Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu, jak co roku, na zaproszenie Prezydenta Miasta Sosnowca, włączyli się w organizowany przez Urząd Miasta Sosnowiec „Tydzień Dnia Dziecka”. Wydarzenia te stanowiły wspaniałą okazję do promocji Uczelni poprzez aktywny Udział społeczności Wydziału w organizacji poszczególnych warsztatów.

W tym roku, na prośbę Włodarzy Miasta, zorganizowaliśmy następujące warsztaty:

 1. Z okazji Dnia Matki w dn. 26.05.2019 r.:
  1. „Zrób mamie prezent – warsztaty rękodzielnicze z tworzenia breloczków do kluczy”; warsztaty te prowadzone były przez pracowników Biblioteki Wydziału;
  2. 3 stanowiska do makijażu/wizażu przygotowane i wykonywane przez pracowników Katedry i Zakładu Kosmetologii;
  3. stanowisko, w którym dokonywany był pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz analiza składu ciała; przygotowane przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji;
  4. Przesiewowe badania stanu stóp przy użyciu podoskopu, prowadzone przez Katedrę i Zakład Kosmetologii;
  5. Akcja o nazwie: „Dzień Dawcy Szpiku” w Sosnowcu przeprowadzona przez Fundację DKMS. Przedstawicielami byli studenci WFzOML w Sosnowcu
 2. Z okazji Dnia Dziecka w dn. 01.06.2019 r.:
  1. „Szpital dla zwierząt” prowadzony przez Katedrę i Zakład Toksykologii i Bioanalizy oraz Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych SUM, Studenckie Towarzystwo Naukowe SUM, Stowarzyszenie Młodych Biotechnologów SUM
  2. Warsztaty z cyklu „Zrób to sam”, organizowane przez Katedrę i Zakład Biochemii i Studentów

- program pokazów chemicznych,
- chemiczne światła drogowe,
- chemiczne perpetuum mobile,
- pasta do zębów dla słonia,
- magiczny barwnik zmieniający kolor pod wpływem ciepła,
- zdjęcie ulubionego bohatera z bajki starą techniką cyjanotypii,
- zegar jodowy,
- mierzenie napięcia

Całość przedsięwzięcia nadzorowała Koordynator ds. Promocji Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu dr Wanda Suchecka.

Zorganizowane warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Dowodem na to jest list gratulacyjny od Pana Prezydenta Sosnowca, Arkadiusza Chęcińskiego w którym dziękuje On za zorganizowanie warsztatów w ramach Tygodnia Dziecka w Sosnowcu i zaprasza do współpracy w następnych latach.

Wanda Suchecka
Koordynator ds. Promocji Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu

 
[Przesłano przez: Wanda Suchecka]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.