Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Bajki

10 czerwca 2019 r. pacjentom Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej oraz Oddziału Ogólnopediatrycznego Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 im. Prof. S. Szyszko w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zostały przekazane ilustrowane książeczki, których pomysłodawcami są studenci SUM, Michał Smoczok i Krzysztof Starszak.

Prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, Prorektor ds. Rozwoju i Promocji Uczelni, prof. Tomasz Szczepański, Prorektor ds. Nauki oraz dr n. med. Dariusz Budziński, Dyrektor SPSK nr 1 obdarowali małych pacjentów książeczkami, które wprowadzają w świat Domisia walczącego z białaczką oraz Michała chorującego na astmę. Bajkowi bohaterzy pomagają małym czytelnikom oraz ich opiekunom oswoić się z trudną sytuacją, w której się znaleźli oraz lepiej zrozumieć to, co im dolega, i że leczenie to konieczność.

„Bajki kontra choroba” to seria trzech książeczek, które udowadniają, że o chorobach można mówić w sposób prosty tak, by zrozumiało również dziecko. Teksty bajek były wielokrotnie konsultowane przez uznanych psychologów, lekarzy - specjalistów oraz samych rodziców.

Książeczki zostały zakupione przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach w ramach środków finansowych, które Władze Uczelni uzyskały z aukcji charytatywnej fotografii wykonanych przez adeptów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach z okazji 70-lecia SUM.

W najbliższym czasie pozostałe książeczki w tym bajka o Filipie zmagającym się z cukrzycą trafią do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II SPSK Nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

[Przesłano przez: Bożena Langner]

SUM © 2016-2019