Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Bajki

10 czerwca 2019 r. pacjentom Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej oraz Oddziału Ogólnopediatrycznego Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 im. Prof. S. Szyszko w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zostały przekazane ilustrowane książeczki, których pomysłodawcami są studenci SUM, Michał Smoczok i Krzysztof Starszak.

Prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, Prorektor ds. Rozwoju i Promocji Uczelni, prof. Tomasz Szczepański, Prorektor ds. Nauki oraz dr n. med. Dariusz Budziński, Dyrektor SPSK nr 1 obdarowali małych pacjentów książeczkami, które wprowadzają w świat Domisia walczącego z białaczką oraz Michała chorującego na astmę. Bajkowi bohaterzy pomagają małym czytelnikom oraz ich opiekunom oswoić się z trudną sytuacją, w której się znaleźli oraz lepiej zrozumieć to, co im dolega, i że leczenie to konieczność.

„Bajki kontra choroba” to seria trzech książeczek, które udowadniają, że o chorobach można mówić w sposób prosty tak, by zrozumiało również dziecko. Teksty bajek były wielokrotnie konsultowane przez uznanych psychologów, lekarzy - specjalistów oraz samych rodziców.

Książeczki zostały zakupione przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach w ramach środków finansowych, które Władze Uczelni uzyskały z aukcji charytatywnej fotografii wykonanych przez adeptów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach z okazji 70-lecia SUM.

W najbliższym czasie pozostałe książeczki w tym bajka o Filipie zmagającym się z cukrzycą trafią do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II SPSK Nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

 

[Przesłano przez: Bożena Langner]

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.