Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Odnowienie dyplomów

W dniu 14 czerwca 2019 r., w Auli zlokalizowanej w Zabrzu-Rokitnicy odbyła się uroczystość Odnowienia dyplomów lekarza dla absolwentów Uczelni sprzed 50 lat.

W uroczystości uczestniczyli Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki, Prorektor ds. Studiów i Studentów prof. dr hab. n. med. Joanna Lewin-Kowalik, Prodziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu prof. dr hab. n. med. Jacek Kasperski, Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej dr n. med. Tadeusz Urban, Honorowy Prezes Stowarzyszenia Wychowanków Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, I Prezes Śląskiej Izby Lekarskiej dr n. med. Zygfryd Wawrzynek, uroczystość prowadziła Prezes Stowarzyszenia Wychowanków Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Pani dr n. med. Maria Gajecka-Bożek.

Uroczystość skierowana była do absolwentów Uczelni, którzy 50 lat temu otrzymali dyplom lekarza i lekarza dentysty. Było wśród nich wielu znakomitych lekarzy różnych specjalności, których sukcesy zawodowe liczone są przede wszystkim tysiącami wyleczonych chorych. W szacownym gronie absolwentów roczników 1969/1970 były osoby, które osiągnęły najwyższe profesorskie tytuły naukowe i stanowiska: Profesor Irena Krupka-Matuszczyk, Profesor Halina Woś, Profesor Ewa Żukowska-Szczechowska, Profesor Jerzy Szaflik (były Konsultant Krajowy ds. okulistyki), Profesor Ryszard Szkilnik, Doktor Maria Ciesielska-Wrzyszcz (była Poseł na Sejm RP), Doktor Maria Gajecka-Bożek (była Poseł na Sejm RP).

Absolwenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz odnowili przysięgę Hipokratesa.

W trakcie uroczystości Pani Prof. Jadwiga Jośko-Ochojska wygłosiła wykład pt.: „Radości starości”, a przedstawiciel Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Pan Kamil Okólski skierował słowa uznania do absolwentów Alma Mater.

Dziękujemy Państwu za udział w tej wyjątkowej uroczystości.

[Przesłano przez: Aleksandra Wilk]

SUM © 2016-2019