Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
dni otwarte

W dniach od 3 do 7 czerwca 2019 roku Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach po raz kolejny zorganizował dla młodzieży Tydzień Dni Otwartych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i popularnością.

Pierwszy prezentował się Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu. Licealiści mieli możliwość wysłuchania wykładu Pani prof. dr n. med. Jadwigi Jaśko-Ochojskiej a także wystąpienia przedstawicieli Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej i Samorządu Studenckiego. W ramach wydarzenia pracownicy Katedr, Klinik i Zakładów zaprezentowali Uczniom elementy działalności edukacyjnej na kierunkach prowadzonych przez Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu.

W drugim dniu Tygodnia Dni Otwartych zaprezentował się Wydział Lekarski w Katowicach, gdzie Gości przywitał Prodziekan Wydziału, Pan prof. dr hab. n. med. Marek Waluga. Po wykładach edukacyjnych Licealistom zaprezentowano możliwości nowoczesnego nauczania medycyny, poprzez prezentację jednostek Wydziału.

Dzień Otwarty Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu, który odbył się w dniu 5 czerwca - rozpoczął się od wystąpienia Prodziekana Wydziału, dr hab. Roberta Wojtyczki. Młodzież miała możliwość wzięcia udziału w prawie 30 warsztatach i zajęciach przygotowanych przez Katedry, Zakłady oraz Studenckie Towarzystwo Naukowe i Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych.

W dniu 6 czerwca Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu przeprowadził pokaz kuchni molekularnej, warsztaty z analizy składu ciała oraz pokaz pierwszej pomocy i wiele innych prezentacji obrazujących nauczane na Wydziale Zdrowia Publicznego - kierunki studiów.

Na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Katowicach przygotowano wykłady, warsztaty i pokazy. Dla przyszłych studentów kierunku pielęgniarstwa zorganizowano warsztaty z zakresu czynności pielęgnacyjno-leczniczych, badania fizykalnego oraz warsztaty z zakresu radzenia sobie z oparzeniami i ich następstwami. Dla zainteresowanych kierunkiem fizjoterapia zostały przeprowadzone zajęcia dydaktyczne z aktywnej rehabilitacji adaptowanej oraz zastosowania kinesiotapingu w fizjoterapii. Natomiast warsztaty z self-coachingu – przedstawiły zakres studiów na kierunku coaching medyczny, a prezentacje z fizjologii i higieny snu, diagnostyki obrazowej, a także prezentacja badania echokardiograficznego zaprezentował kierunek elektroradiologia.

W ramach Tygodnia Dni Otwartych również zaprezentowały swoją działalność Centrum Symulacji Medycznej w Zabrzu oraz Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej w Katowicach. W trakcie wydarzenia przyszłym studentom zaprezentowano wyposażenie Centrów, a także zorganizowano interaktywne zajęcia, w trakcie których uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z trójwymiarowymi modelami ciała ludzkiego, a także zaawansowany symulator pacjenta SimMan 3G wykorzystywanym do samodzielnego pomiaru wybranych parametrów fizjologicznych pacjenta.

Dziękujemy wszystkim Pracownikom oraz Studentom zaangażowanym z realizację przedsięwzięcia promującego kształcenie w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach.

 

[Przesłano przez: Justyna Skolik]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.