Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

dni otwarte

W dniach od 3 do 7 czerwca 2019 roku Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach po raz kolejny zorganizował dla młodzieży Tydzień Dni Otwartych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i popularnością.

Pierwszy prezentował się Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu. Licealiści mieli możliwość wysłuchania wykładu Pani prof. dr n. med. Jadwigi Jaśko-Ochojskiej a także wystąpienia przedstawicieli Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej i Samorządu Studenckiego. W ramach wydarzenia pracownicy Katedr, Klinik i Zakładów zaprezentowali Uczniom elementy działalności edukacyjnej na kierunkach prowadzonych przez Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu.

W drugim dniu Tygodnia Dni Otwartych zaprezentował się Wydział Lekarski w Katowicach, gdzie Gości przywitał Prodziekan Wydziału, Pan prof. dr hab. n. med. Marek Waluga. Po wykładach edukacyjnych Licealistom zaprezentowano możliwości nowoczesnego nauczania medycyny, poprzez prezentację jednostek Wydziału.

Dzień Otwarty Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu, który odbył się w dniu 5 czerwca - rozpoczął się od wystąpienia Dziekana Wydziału, Prof. dr hab. Krystyny Olczyk. Młodzież miała możliwość wzięcia udziału w prawie 30 warsztatach i zajęciach przygotowanych przez Katedry, Zakłady oraz Studenckie Towarzystwo Naukowe i Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych.

W dniu 6 czerwca Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu przeprowadził pokaz kuchni molekularnej, warsztaty z analizy składu ciała oraz pokaz pierwszej pomocy i wiele innych prezentacji obrazujących nauczane na Wydziale Zdrowia Publicznego - kierunki studiów.

Na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Katowicach przygotowano wykłady, warsztaty i pokazy. Dla przyszłych studentów kierunku pielęgniarstwa zorganizowano warsztaty z zakresu czynności pielęgnacyjno-leczniczych, badania fizykalnego oraz warsztaty z zakresu radzenia sobie z oparzeniami i ich następstwami. Dla zainteresowanych kierunkiem fizjoterapia zostały przeprowadzone zajęcia dydaktyczne z aktywnej rehabilitacji adaptowanej oraz zastosowania kinesiotapingu w fizjoterapii. Natomiast warsztaty z self-coachingu – przedstawiły zakres studiów na kierunku coaching medyczny, a prezentacje z fizjologii i higieny snu, diagnostyki obrazowej, a także prezentacja badania echokardiograficznego zaprezentował kierunek elektroradiologia.

W ramach Tygodnia Dni Otwartych również zaprezentowały swoją działalność Centrum Symulacji Medycznej w Zabrzu oraz Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej w Katowicach. W trakcie wydarzenia przyszłym studentom zaprezentowano wyposażenie Centrów, a także zorganizowano interaktywne zajęcia, w trakcie których uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z trójwymiarowymi modelami ciała ludzkiego, a także zaawansowany symulator pacjenta SimMan 3G wykorzystywanym do samodzielnego pomiaru wybranych parametrów fizjologicznych pacjenta.

Dziękujemy wszystkim Pracownikom oraz Studentom zaangażowanym z realizację przedsięwzięcia promującego kształcenie w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach.

[Przesłano przez: Justyna Skolik]

SUM © 2016-2019