Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Wieczór marzeń w zoo

W dniu 7 czerwca 2019 r. na terenie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego odbyła się kolejna edycja „Wieczoru Marzeń”- imprezy skierowanej dla dzieci przewlekle chorych i niepełnosprawnych, mieszkających w naszym regionie.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach po raz kolejny aktywnie włączył się w te działania.
Na ten wyjątkowy dzień studentki Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Śląsk przygotowały dla uczestników wiele atrakcji. Dzieci mogły uczestniczyć w projekcie Szpital Pluszowego Misia, bawiąc się w leczenie pluszaków, jak również poćwiczyć swoje umiejętności plastyczne.

„Wieczór marzeń w zoo” -„Dreamnight at the zoo” - to międzynarodowa akcja zapoczątkowana w 1996 roku przez ZOO w Rotterdamie. Jest to wydarzenie globalne, które obecnie organizowane jest w tym samym dniu i o tej samej godzinie w ponad 300 ogrodach zoologicznych w 37 krajach świata.

Dziękujemy za czynny udział i zaangażowanie studentkom z IFMSA- Poland Oddział Śląsk, na które zawsze możemy liczyć. Jednocześnie mamy nadzieję na kontynuację współpracy podczas kolejnych wydarzeń oraz uroczystości organizowanych w przyszłości.

[Przesłano przez: Aleksandra Wilk]

SUM © 2016-2019