Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

dr. hab. n. med. Jerzy Stojko

Postanowieniem z dnia 25.02.2019r. Prezydent RP Andrzej Duda nadał dr. hab. n. med. Jerzemu Stojko tytuł naukowy profesora nauk medycznych.

Pan Profesor obecnie pełni funkcję kierownika Katedry i Zakładu Toksykologii i Bioanalizy Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu SUM w Katowicach oraz jest zatrudniony w Centrum Medycyny Doświadczalnej SUM. Prowadzi wykłady, seminaria i ćwiczenia z przedmiotów farmakoepidemiologia, toksykologia, higiena, substancje psychoaktywne, zwierzęta modyfikowane genetycznie w biotechnologii, apifarmakoterapia i apitoksynoterapia dla studentów kierunków farmacja, analityka medyczna, biotechnologia medyczna oraz kosmetologia. Główne zainteresowania naukowe prof. dr. hab. n. med. Jerzego Stojko dotyczą toksykologicznej czystości chemicznej suplementów diety i surowców zielarskich, oceny toksykologicznej działania standaryzowanych ekstraktów produktów pszczelich w aspekcie bezpieczeństwa ich stosowania, badań frakcji biologicznie czynnych izolowanych z wybranych produktów pszczelich oraz ich wykorzystanie w profilaktyce i terapii różnorodnych stanów patologicznych w warunkach „in vitro” oraz „in vivo”, wielokierunkowych badań doświadczalno–wdrożeniowych wykonywanych w modelowych testach doświadczalnych na organizmach żywych, badań epidemiologicznych dotyczących występowania nowotworów w odniesieniu do czynników ryzyka chorobowego. Jest wielokrotnym laureatem nagród JM Rektora SUM.

Gratulujemy!

[Przesłano przez: Bożena Langner]