Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Informacja dotycząca danych osobowych. Informuję, że zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)

1. Administratorem Danych Osobowych, jest Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
    - ul. Poniatowskiego 15, 40-055 Katowice, tel. 32 208 3600, NIP: 634-000-53-01, REGON: 000289035;
  2. Aktualne dane kontaktowe do Inspektora ochrony danych dostępne są pod numerem tel. 32 208 3600 lub na stronie internetowej sum.edu.pl oraz iod.sum.edu.pl;
  3. Dane osobowe przetwarza się w celu  rozpatrzenia aplikacji kandydata na wolne stanowisko pracy w procesie rekrutacji  na podstawie art. 221 Kodeksu pracy,
  4. Odbiorcami danych osobowych są merytorycznie odpowiedzialni pracownicy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach posiadający upoważnienie do przetwarzania danych osobowych oraz organy publiczne, które zwrócą się z prawnie uzasadnionym wnioskiem o udostepnienie danych osobowych.
  5. Przekazanie danych osobowych przez SUM do Państwa trzeciego zostanie Pani/Pan poprzedzone wnioskiem o wyrażenie zgody we wnioskowanym zakresie.
  6. Dane będą przechowywane przez okres nie dłuższym niż jest to niezbędne w procesie rekrutacji;
  7. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania od Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i prawo do przenoszenia danych;
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
  9. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi na przetwarzanie danych osobowych do organu nadzorczego;
  10. Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym, warunkiem niezbędnym do realizacji procesu rekrutacji. Niepodanie danych osobowych uniemożliwi rozpatrzenie aplikacji kandydata na wolne stanowisko pracy;
  11. W przypadku przetwarzania podanych danych osobowych nie zachodzi zautomatyzowane podejmowanie decyzji.

W przypadku niedostatecznego zrozumienia znaczenia ww. treści możliwe jest uzyskanie informacji poprzez kontakt z Inspektorem Ochrony Danych, którego dane kontaktowe dostępne są na stronie internetowej http://iod.sum.edu.pl oraz pod numerem tel. 32 208 3600.

OGŁOSZENIE O WOLNYM STANOWISKU PRACY

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach poszukuje kandydata na stanowisko:

• młodszy bibliotekarz

Miejsce wykonywania pracy:

• Biblioteka Główna w Katowicach
  • 40-006 Katowice, ul. Warszawska14

Rodzaj umowy:

• umowa o pracę

Wymiar czasu pracy:

• pełny wymiar czasu pracy

Opis stanowiska pracy :

• rejestracja dorobku naukowego pracowników w uczelnianej bazie bibliograficznej,
  • wykonanie cytowań dla pracowników naukowych Uczelni,
  • dokonywanie analiz punktacji dorobku naukowego pracowników Uczelni,
  • przygotowywanie materiałów instruktażowych dla użytkowników Biblioteki,
  • prowadzenie działalności edukacyjno – informacyjnej,
  • uczestnictwo w organizowaniu wydarzeń kulturalnych przygotowywanych przez Bibliotekę (m.in. Noc Muzeów, Noc Bibliotek).

Wymagania niezbędne:

• wykształcenie wyższe bibliotekarskie lub inne wyższe odpowiadające profilowi Biblioteki SUM,
  • biegła obsługa komputera i urządzeń biurowych,
  • swobodne korzystanie z Internetu i umiejętność wykorzystania go w pracy,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym w związku z obsługą baz zagranicznych.

Wymagania pożądane:

• wiedza z zakresu pracy w bibliotece,
  • znajomość przepisów katalogowania,
  • umiejętność pracy zespołowej, w tym elastyczność i komunikatywność,
  • umiejętność prowadzenia rozmów oraz konstruktywnego przekazywania informacji zwrotnych,
  • umiejętność samodzielnej organizacji pracy, w tym sprawnej i szybkiej realizacji powierzonych zadań, płynnego przechodzenia od wykonywania jednej czynności do drugiej,
  • cierpliwość, spostrzegawczość, dokładność i umiejętność koncentracji,
  • umiejętność radzenia sobie z presją czasu i stresem,
  • wysoka motywacja do samokształcenia,
  • umiejętność radzenia sobie z presją czasu i stresem,
  • dodatkowy atut stanowi udokumentowany staż pracy w bibliotece naukowej.

Wymagane dokumenty:

• CV wraz z listem motywacyjnym i oświadczeniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych*
  • Oświadczenie RODO – kandydat (w załączeniu)

* Oferty wraz z oświadczeniem kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy składać do Działu ds. Pracowniczych i Socjalnych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, ul. Poniatowskiego 15, 40-055 Katowice lub pocztą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 14 marca 2021r.

Wzór RODO —oświadczenie kandydat

[Przesłano przez: Beata Wiktorowicz]